Vmotion 2.0, samochód koncepcyjny, w którym Nissan prezentuje nowy kierunek wzornictwa sedanów.

Laureaci nagród EyesOn Design — zaliczanych do najbardziej prestiżowych dowodów uznania za wzornictwo w branży środków transportu — są wybierani przez jury złożone z dyrektorów ds. stylistyki i wzornictwa firm z całego świata. Nagrody są przyznawane za najlepsze pojazdy seryjne i koncepcyjne, które swoją światową premierę mają na targach motoryzacyjnych w Detroit.

Vmotion 2.0 jest fantastycznym spojrzeniem w przyszłość wzornictwa Nissana — świeży i dynamiczny, a jednocześnie skoncentrowany na kabinie” — powiedział Mamoru Aoki, dyrektor ds. wzornictwa i globalnej strategii projektowania Nissana w Nissan Motor Co., Ltd. „Ta prestiżowa nagroda, przyznana przez szefów działów wzornictwa renomowanych firm z całego świata, dowodzi ogromnego potencjału najnowszego kierunku stylistycznego Nissana. Czujemy się zaszczyceni obecnością tutaj i niezwykle cieszy nas możliwość zaprezentowania światu po raz kolejny nieograniczonego potencjału stylistycznego Nissana”.

Nowy koncept zapowiada ewolucję charakterystycznego motywu litery V na przodzie auta, znanego z wielu obecnych produktów Nissana. Silver Copper — nagrodzony kolor pojazdu — jest unikatową mieszanką miedzi i innych metali, tworzącą efekt warstwowy z różnymi odcieniami i refleksami w zależności od kąta patrzenia. W naszym niekończącym się dążeniu do perfekcji dopracowywaliśmy ten kolor w ponad 100 próbach” — powiedziała Nicole Fonseca, starsza projektantka kolorów i materiałów w Nissan Design America, Inc. „Za 101 razem — najwyraźniej jest to nasza magiczna liczba — odkryliśmy wreszcie doskonałą mieszankę miedzi, srebra i innych metali, która umożliwia stworzenie tego pięknego, wielowarstwowego lakieru. Dziękujemy kapitule EyesOn Design za tę wyjątkową nagrodę — to wspaniały dowód uznania dla przyszłości wzornictwa i stylistyki Nissana”.