Według portalu e-petrol.pl, monitorującego rynek paliw, przed podwyżkami oleju napędowego i benzyny uratowały obniżki marży właścicieli stacji oraz rabaty w dostawach na rynku hurtowym. Dzięki temu w styczniu wszystkie rodzaje paliw taniały i ostatecznie średnia ogólnopolska cena diesla spadła poniżej poziomu 5 zł za litr.

Mimo, że olej napędowy potaniał najbardziej, nadal jest wyraźnie droższy od benzyny. Litr kosztuje przeciętnie 4,99 zł (spadek o 6 gr). Ostatni raz taką cenę za diesla notowaliśmy w drugiej połowie sierpnia ubiegłego roku.

Ceny obu gatunków benzyn obniżyły się średnio o 4 grosze i wynoszą aktualnie: 4,75 zł za litr Pb95 i 5,08 zł za litr Pb98. Najmniejsze spadki zanotował autogaz, który jest tańszy o zaledwie 2 grosze (przeciętna cena to: 2,27 zł).

Benzynę i olej napędowy najtaniej można było kupić w województwie świętokrzyskim, gdzie za ich litr płaci się 4,61 i 4,86 złotych. Benzyna 98-oktanowa najmniej kosztuje natomiast na Śląsku: 4,89 zł za litr. Gaz samochodowy warto zatankować zaś w rejonie Opolszczyzny – litr kosztuje tam średnio 2,15 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl