Jest już tradycją, że Skoda wystawia na salonach motoryzacyjnych koncepcyjne modele elektryczne. Np. w 2018 r. w Paryżu sensację wzbudził projekt Vision RS. Elektryczne pojazdy Skody budowane są na uniwersalnej platformie MEB, którą koncern Volkswagena opracował specjalnie z myślą o autach elektrycznych.

Skoda Vision iV przygotowana na salon genewski to crossover osadzony na 22-calowych kołach, z bardzo dynamiczną, opływową linią karoserii, szerokim grillem z pionowym ożebrowaniem i dużymi wlotami powietrza z przodu. Z tyłu Vision iV ma ledowe światła w kształcie litery C oraz napis "Skoda", w którym litery podświetlone są na czerwono. Z profilu Vision iV podobny jest do Visiona RS zaprezentowanego półtora roku temu w Paryżu.

Koncepcyjne pojazdy elektryczne Skody pojawiają się na salonach od kilku lat, a od kiedy rozpocznie się seryjna produkcja elektrycznych modeli czeskiej marki? Pierwszy etap produkcji rozpocznie się jeszcze w 2019 roku, a w 2020 r. na rynku pojawią się pierwsze elektryczne modele Skody budowane na platformie MEB.

Skoda zapowiada, że w latach 2021-25 zainwestuje dwa miliardy euro w projekty związane z samochodami elektrycznymi. Zelektryfikowanych modeli Skody w sumie ma być kilkanaście.