Ford Territory F6X to pierwszy przedstawiciel australijskiej dywizji, który bazuje na platformie podwoziowej modelu Falcon z napędem na obie osie. Samochód zmodyfikowano w dziale Ford Performance Vehicle.

Pod maską 5-drzwiowego SUV-a znajdziemy rzędowy 6-cylindrowy silnik o pojemności 4,0 l z turbodoładowaniem, który produkuje moc 270 kW (367 KM) i moment obrotowy 550 Nm. Siła napędowa przenoszona jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-biegowego automatu ZF.

W błotnikach masywnego nadwozia znajdziemy 19-calowe 5-ramienne koła ze stopów lekkich. Bezpiecznym zatrzymaniem auta zajmują się tarcze hamulcowe o średnicy 355 mm z przodu i 328 mm z tyłu, współpracują one odpowiednio z 6- i 1-tłoczkowymi zaciskami Brembo.

Wnętrze wersji F6X odróżnia się od pozostałych odmian Territory przede wszystkim dwukolorową tapicerką foteli czy standardowo oferowaną automatyczną klimatyzacją. Territory F6X otrzymało także liczne systemy bezpieczeństwa – ABS, EBD, DSC, dwustopniowe przednie poduszki powietrzne, airbagi kurtynowe, asystenta parkowania i kamerę wsteczną.

Ford Territory F6X pojawi się na rodzimym rynku 29 lutego w cenie 75 990 dolarów australijskich (ok. 165 tys. zł).