Zdaniem FIA zachodzi uzasadnione podejrzenie, że zespół Vodafone McLaren Mercedes wykorzystał zdobyte w nielegalny sposób materiały do projektowania swojego bolidu. W związku z tym władze FIA wzywają przedstawicieli McLarena do odpowiedzi na stawiane im zarzuty.

W oświadczeniuczytamy

"przedstawiciele teamu zostali wezwanido odpowiedzi na stawiane im zarzuty dotyczące złamania, pomiędzy marcem a lipcem 2007 roku, artykułu 151c Międzynarodowego Kodeksu Sportowegoo nieautoryzowanym posiadaniu dokumentów należącym do zespołu Ferrari Marlboro, zawierających informacje o wyglądzie, projekcie, budowie, kontroli, testach i rozwoju bolidu Ferrari F1"

W odpowiedzi władze team McLarena wydały następujące oświadczenie: "McLaren jest bardzo zaskoczony decyzją FIA, która nakazuje odpowiedzieć na zarzuty - posiadania dokumentów i informacji, które należą do Ferrari. McLaren deklaruje pełną chęć współpracy w związku z dochodzeniem w tej sprawie. Zwracamy uwagę, iż dokumenty należące do Ferrari znajdowały się jedynie w posiadaniu zawieszonego pracownika zespołu, i żaden element wiedzy zawarty w tych dokumentach nie był wykorzystany w pracach nad bolidem McLarena gdyż nie było ich w siedzibie firmy ”

Będziemy dalej monitorować tą sprawę i na bieżąco Państwa informować.