• Pierwsze zawody Formuły E rozegrano ponad 3 lata temu: we wrześniu 2014 roku
  • Tytularny sponsor ma obecnie sieć ponad 6 tys. stacji ładowania na całym świecie
  • W czwartej edycji Formuły E bierze udział 10 drużyn i 20 kierowców. Finałowy wyścig odbędzie się w lipcu 2018 roku.

Trudno o lepszego sponsora dla zawodów Formuły E, czyli samochodów elektrycznych. Koncern energetyczny ABB szczyci się bowiem nie tylko spektakularnymi inwestycjami (firma była odpowiedzialna za wzmocnienie infrastruktury energetycznej Brazylii podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2014 roku oraz olimpiady w 2016), ale także imponującą siecią pond 6000 stacji szybkiego ładowania.

ABB Formuła E
ABB Formuła E

„To historyczny dzień dla Formuły E. Mamy zaszczyt powitać jako sponsora tytularnego serii firmę ABB, światowego lidera technologii, z jej doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą w dziedzinie elektryfikacji i technologii cyfrowych. Nasze firmy to synonimy przesuwania granic tego, co możliwe. Jako partnerzy zaprezentujemy przełomową technologię klientom i fanom ABB FIA Formula E Championship na całym świecie” – powiedział Alejandro Agag, założyciel i dyrektor generalny Formuły E.

Formuła E - tegoroczna edycja zakończy się w lipcu 2018 roku
Formuła E - tegoroczna edycja zakończy się w lipcu 2018 roku

W tegorocznej edycji Formuły E bierze udział 10 drużyn (m.in: Audi, DS., Jaguar, Mahindra, Renault) oraz 20 kierowców. Wyścigi zaplanowano w 11 miastach na 5 kontynentach. Dotychczas odbyły się dwie imprezy: w Hong Kongu oraz w Marrakeszu. Po pierwszych wyścigach prowadzi indyjska Mahindra. Kolejne dwa miejsca w zestawieniu zajmują brytyjsko francuski DS. Virgin Racing oraz chiński Techeetach.