W poniedziałek szef KPRM razem z ukraińskim ministrem infrastruktury Ołeksandrem Kubrakowem, wiceszefem MSWiA Bartoszem Grodeckim oraz wojewodą podkarpacką Elżbietą Leniart wziął udział w konferencji prasowej na przejściu granicznym między Polską a Ukrainą Korczowa-Krakowiec.

"Dzisiaj uruchomionych zostało 5 dodatkowych punktów odprawy dla tirów" - poinformował Dworczyk. "To oznacza, że w ciągu 10 dniu dało nam się zwiększyć dwukrotnie liczbę punktów; jesteśmy przekonani, że wpłynie to w zasadniczy sposób na upłynnienie ruchu i zmniejszenie kolejek po obu stronach" - zaznaczył

Dworczyk zapowiedział, że ruch towarowy między Polską a Ukrainą zwiększy się dwukrotnie. "Chcemy nie tylko pomagać naszym ukraińskim przyjaciołom, ale chcemy także zwiększać tranzyt przez Polskę, bo to jest też wymierna korzyść dla polskich przedsiębiorców i polskiego państwa" - zauważył.

Szef KPRM podkreślił współpracę ze stroną ukraińską — Ołeksandrem Kubrakowem, a także polskim Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Finansów, MSWiA oraz Strażą Graniczną i innymi zaangażowanymi podmiotami.