• Do przebudowy wykorzystano ciężarówkę Renault T520 z kabiną High Sleeper
  • Źródłem inspiracji był pomarańczowy Dodge Charger General Lee wykorzystywany w amerykańskim serialu „The Dukes of Hazzard”
  • Aby upodobnić ciężarówkę do pierwowzoru wykorzystano m.in. oryginalny lakier Hemi Orange z palety Dodge

Oto ciężarówka o wymownej nazwie Show + Grill. Trzeba przyznać, że nazwa jest wyjątkowo trafiona. W końcu niezwykły samochód powstał z myślą o imprezach w plenerze jako jeżdżąca wizytówka firmy. Przy okazji ma także uhonorować jedno z dzieł amerykańskiej kinematografii.

Za projekt odpowiada szwajcarski dealer Thomann Nutzfahrzeuge (partner zespołu Formuły 1, czyli Sauber F1 Team) zajmujący się na co dzień sprzedażą nowych ciężarówek Renault i Volvo oraz wyspecjalizowanym serwisem. Na bazie ciągnika siodłowego Renault T520 High Sleeper 4x2 zbudował samochód wyposażony w spory profesjonalny grill. Urządzenie w specjalnej wysuwanej szufladzie zmieszczono w miejsce dużego zbiornika paliwa. Niestety nie podano przy tym, o ile zmniejszono zasięg ciężarówki.

Thomann General Lee na bazie Renault T520. W miejsce zbiornika paliwa zmieszczono szufladę z grillem
Thomann General Lee na bazie Renault T520. W miejsce zbiornika paliwa zmieszczono szufladę z grillem

Ciągnik Renault zyskał wyjątkowe barwy, które nie są dziełem przypadku. Szwajcarski dealer chciał nawiązać do legendarnego amerykańskiego serialu z przełomu lat 70 i 80 – The Dukes of Hazzard (Diukowie Hazzardu). Jego bohaterowie poruszali się charakterystycznym pomarańczowym Dodge Chargerem nazwanym General Lee (słynny generał z amerykańskiej wojny secesyjnej). Stąd na kabinie Renault nawiązania takie jak charakterystyczna duże oznakowanie O1, przednia czarna osłona i napisy General Lee. Zabrakło tylko jednego: charakterystycznej flagi konfederacji na dachu.

Twórcy poprzestali na elementach stylistycznych, by upodobnić ciężarówkę do samochodu z seriali. Nie zdecydowali się np. tak jak w pierwowzorze na zaspawanie drzwi. Mimo to trzeba przyznać, że całość prezentuje się bardzo dobrze.