Poprzedni Rekord Guinnessa został ustanowiony w Stanach Zjednoczonych przez właścicieli Priusów, którzy wspólnie pokonali 3 km w kolumnie złożonej z 332 samochodów. O tym, czy 9 lipca 2017 r. udało się pobić Światowy Rekord Guinnessa w przejeździe największej liczby samochodów hybrydowych, oficjalnie dowiemy się kilka tygodni po wydarzeniu. Aby pobić rekord, należy spełnić kilkadziesiąt warunków stawianych przez Guinnessa. Dokumentacja została wysłana do biura w Wielkiej Brytanii, które po pozytywnym zaopiniowaniu rekordu wpisze próbę w Warszawie do Wielkiej Księgi Rekordów Guinnessa.

- Bardzo nas cieszy, że Rekord Guinnessa związany z hybrydami został pobity w Warszawie. Tym bardziej, że wydarzenie to towarzyszy inauguracji systemu Panek CarSharing, który umożliwia korzystanie z innowacyjnego napędu hybrydowego wszystkim warszawiakom. Hybrydy są coraz bardziej doceniane przez kierowców, czego dowodem jest zarówno dynamicznie rosnąca sprzedaż samochodów z tym napędem, jak i liczny udział mieszkańców naszego miasta w próbie bicia rekordu. To nie pierwszy raz, kiedy samochody Toyoty uczestniczyły w ustanawianiu nowego Rekordu Guinnessa – wszyscy pamiętamy wyczyn Jakuba Przygońskiego, który za kierownicą Toyoty GT86 osiągnął zawrotną prędkość 217 km/h w drifcie. Niedawno sportowe coupe Toyoty pobiło rekord także w długości driftu dzięki umiejętnościom kierowcy z RPA, Jesse Adamsa” – powiedział Robert Mularczyk, PR manager Toyota Motor Poland.

Program Panek CarSharing miał oficjalną inaugurację 7 lipca. Kierowcy mieszkający w Warszawie lub odwiedzający stolicę mogą już korzystać z systemu bezobsługowego wynajmu samochodów na minuty i godziny. Panek CarSharing udostępnia 300 egzemplarzy modelu Toyota Yaris Hybrid. Niskoemisyjne samochody miejskie Toyoty można wynajmować przy pomocy aplikacji na smartfona oraz zwrócić w dowolnym miejscu w Warszawie. Strefa Panek, w której można pozostawić samochód, obejmuje także okolice centrów handlowych w Jankach, lotnisko Okęcie i lotnisko w Modlinie.