Pierwszego maja 2022 r. patrol ITD z Biura Kontroli Elektronicznej Opłaty zauważył zaparkowanego przy drodze kampera zarejestrowanego w Niemczech. Pojazd podlegał obowiązkowi uiszczania opłaty za przejazd. To dlatego inspektorzy postanowili dokonać kontroli drogowej. Obok samochodu stał młody mężczyzna. Na widok radiowozu zostawił kampera z uruchomionym silnikiem i zaczął szybko oddalać się od niego, ale po chwili został zatrzymany przez inspektorów.

Początkowo twierdził, że pojazd nie należy do niego, a on tylko tam spacerował. Inspektorzy obejrzeli samochód i stwierdzili, że ma uszkodzoną stacyjkę. Wszystko wskazywało więc na to, że auto może pochodzić z kradzieży. W tej sytuacji mężczyznę zatrzymano do momentu przyjazdu policji. Na szczęście obyło się bez użycia środków przymusu.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie ustalili, że samochód faktycznie został niedawno skradziony w Niemczech. Inspektorzy ITD przekazali 24-latka wraz z pojazdem policjantom, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie.