Najbardziej znany i charakterystyczny prezenter motoryzacyjny zapuścił długą brodę, a sportowe samochody zamienił na traktor. Jeremy Clarkson został farmerem, przynajmniej na potrzeby nowego solowego programu, jaki tworzy dla Amazon Prime Video. Nowy program kontrowersyjnego prowadzącego nazywa się "I bought The Farm" (Kupiłem farmę) i ma opowiadać o tym, jakie wyzwania czekają na rolnika z wyboru, który wcześniej nie miał zbyt wiele wspólnego z uprawą ziemi i hodowlą zwierząt.

Nagrywanie odcinków solowego programu Jeremiego Clarksona rozpoczęto już w 2019 r., ale przez wybuch pandemii koronawirusa planowana emisja pierwszego sezonu mocno się opóźniła. Sporo osób już nawet zapomniało o nowym projekcie znanego Brytyjczyka, ale sam prezenter przypomina regularnie o swoim nowym stylu życia, m.in. zdjęciem na Instagramie i wpisami na Twitterze. Wynika z nich, że debiut nowego programu Clarksona odbędzie się w czerwcu.

Clarkson ma zamiar zarabiać nie tylko na filmowaniu swoich zmagań z życia rolnika, ale chce sprzedawać produkty, które sam wytworzył na farmie w Cotswolds. Prezenter za pośrednictwem mediów społecznościowych zaczął już nawet promować swój sklep "Diddly Squat Farm Shop". Można tam kupić nie tylko produkty wytworzone na farmie, oczywiście okraszone nazwami w stylu Calrksona, jak np. "Cow Juice" (mleko) albo "Jeremy's go nuts" (orzechy w polewie), ale także gadżety z logo i nazwą farmy, takie jak fartuchy i czapki.

Nowe farmerskie życie Clarksona nie oznacza jednak, że całkowicie porzucił motoryzację. Nadal emitowane są nowe odcinki "The Grand Tour", choć już nie tak regularnie jak w przypadku trzech pierwszych sezonów. Nic jednak nie wskazuje, że to koniec motoryzacyjnego show ze słynnym trio, co potwierdza niedawny post na profilu facebookowym programu.

W ostatnim wywiadzie Jeremy Clarkson zdradził też, że nowy odcinek "The Grand Tour" powinien pojawić się na platformie Amazon Prime Video już w czerwcu, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przed końcem roku będziemy mogli obejrzeć jeszcze jeden odcinek specjalny.