Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran w dobrym stylu ukończyli Rajd Wysp Kanaryjskich, zajmując wysokie, drugie miejsce klasyfikacji generalnej. Dla załogi LOTOS Rally Team był to drugi start na Gran Canarii, kolejny zakończony na tak wysokiej pozycji. Polacy pokonali wszystkich lokalnych kierowców i dzięki skutecznej oraz precyzyjnej jeździe zebrali dużą liczbę punktów, które zaprocentowały awansem w klasyfikacji sezonowej na trzecią pozycję!

Duża liczba punktów zebranych za drugie miejsce w rajdzie, a także drugie i trzecie miejsce na poszczególnych etapach, pozwoliła na awans na trzecie miejsce klasyfikacji sezonowej. Kajto ma teraz w dorobku 35 punktów, liderem pozostaje Portugalczyk Bruno Magalhães, który w zawodach uplasował się za Ustronianinem (63 punkty). Drugie miejsce zajmuje Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (46 punktów). Trzecie starcie cyklu rozegra się w Grecji, na trasach legendarnego Rajdu Akropol. Zawody rozegrane zostaną za niecały miesiąc, w dniach 2-4. czerwca 2017 r.

Kajetan Kajetanowicz: - Za nami bardzo ekscytujący rajd, drugie miejsce przy tak zaciętej rywalizacji i trudnej walce jest czymś wyjątkowym. To fantastyczne wydarzenie, nie tylko pod względem wyjątkowych odcinków specjalnych. Mnóstwo kibiców, atmosfera naprawdę gorąca, nie tylko przez wysokie temperatury i ciężką pracę, ale też przez dużo emocji, którymi dzielili się fani. Oczywiście czuję pewien niedosyt, bo chciałbym zwyciężać w każdym rajdzie, ale nie zawsze jest to możliwe. Będziemy nadal starali się poprawiać, robiliśmy tu małe kroczki do przodu, dzięki czemu wygraliśmy ze wszystkimi lokalnymi kierowcami. Dziś byłem bardzo zadowolony ze swojej jazdy, ale na pewno jest jeszcze miejsce na poprawę. Jesteśmy na dobrej drodze, by móc walczyć o kolejny tytuł.

Jarek Baran: - Naprawdę ciężko pracowaliśmy w ten weekend. Wykręciliśmy kilka czasów, z których mamy prawo być zadowoleni, a drugie miejsce wśród takiej, asfaltowej konkurencji, jest bardzo dobrym wynikiem. W klasyfikacji Mistrzostw Europy awansowaliśmy na trzecie miejsce. Różnice w czołówce są niewielkie i zapowiada się naprawdę emocjonujący sezon.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran na podium Rajdu Wysp Kanaryjskich 2017 Foto: Lotos Rally Team / Auto Świat
Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran na podium Rajdu Wysp Kanaryjskich 2017

Rajd Wysp Kanaryjskich - 2. runda FIA ERC 2017:

1. Łukjaniuk/Arnautow (Rosja, Ford Fiesta R5) 2:06:01,8 s.

2. Kajetanowicz/Baran (Polska, Ford Fiesta R5) +57,2 s.

3. Magalhães/Magalhães (Portugalia, Skoda Fabia R5), +1:03,6 s.

4. Ares/Pintor (Hiszpania, Hyundai i20 R5) +1:15,4 s.

5. Monzón/Deniz (Hiszpania, Ford Fiesta R5) +1:28,7 s.

6. López/Rozada (Hiszpania, Peugeot 208 T16 R5) +1:33,8 s.

7. Garcia/Gonzalez (Hiszpania, Ford Fiesta R5) +1:41,4 s.

8. Michel/Degout (Francja, Skoda Fabia R5) +1:43,7 s.

9. Bouffier/Giraudet (Francja, Ford Fiesta R5) +2:23,2 s.

10. Griebel/Kopczyk (Niemcy, Skoda Fabia R5) +2:37,1 s.

Klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Europy po Rajdzie Wysp Kanaryjskich:

1. Bruno Magalhães (Portugalia) 63 pkt.

2. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja) 46 pkt.

3. Kajetan Kajetanowicz (Polska) 35 pkt.

4. Marijan Griebel (Niemcy) 27 pkt.

5. José Maria López (Hiszpania) 27 pkt.

6. Josh Moffett (Irlandia) 20 pkt.

7. Iván Ares (Hiszpania) 19 pkt.

8. Nikołaj Griazin (Rosja) 15 pkt.

9. Luis Monzón Artiles (Hiszpania) 15 pkt.

10. Pedro Meireles (Portugalia) 9 pkt.