MX-5 to najpopularniejszy roadster na świecie. Przez 30 lat od rozpoczęcia produkcji sprzedano już ponad milion egzemplarzy jej wszystkich generacji. Z okazji okrągłej rocznicy Mazda przygotowano specjalną limitowaną wersję 30th Anniversary Edition. Zaprezentowano ją podczas salonu w Chicago na początku lutego – miejscu nieprzypadkowym, ponieważ właśnie w Chicago w 1989 roku zadebiutowała pierwsza odsłona MX-5.

Wersja na trzydziestolecie będzie naturalnie limitowana. Na świecie do sprzedaży trafi tylko 3 tys. egzemplarzy. Wiemy już, że specjalna „MX-5-tka” będzie oferowane także w Polsce. Produkcja na nasz rynek ruszy w maju. W sumie będzie to 30 egzemplarzy – 15 z miękkim dachem i 15 z twardym RF. Ceny jeszcze nie są znane.

Specjalnej Mazdy MX-5 nie sposób nie zauważyć z powodu pomarańczowego lakieru nadwozia Racing Orange. To jednak nie jedyny wyróżnik limitowanej edycji japońskiego roadstera. Kolejnymi smaczkami są: specjalne obręcze kół z kutego aluminium, zaprojektowane we współpracy z firmą Rays. pomarańczowe zaciski hamulcowe, pomarańczowe akcenty we wnętrzu (m.in. na kierownicy fotelach Recaro i tablicy wskaźników) oraz plakietki okolicznościowe z numerem seryjnym konkretnego egzemplarza.