- Już kilkudziesięciu klientów zdecydowało się kupić nową Klasę E, choć do tej pory nie mieli jeszcze okazji zobaczyć jej na żywo. Od jutra Klasa E będzie przekonywać o swoich zaletach nie tylko z folderu, ale także w czasie jazd testowych. Niemal jednocześnie ruszamy z dużą kampanią reklamową. Nadaliśmy jej charakter i zasięg odpowiedni dla jednego z kluczowych modeli w gamie Mercedes-Benz. Dla nas wprowadzenie Klasy E jestwyjątkowe, jako że po raz pierwszy od samego poczatku oferujemy Klientom niemal jednocześnie dwie wersje czyli limuzynę i coupe - mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

Kampania reklamowa Nowej Klasy E potrwa dwa miesiące.

Nowa Klasa E w początkowym okresie będzie oferowana z pięcioma jednostkami napędowymi, w tym czterema wykonanymi w technologii BlueEFFICIENCY.

Technologicznym highlightem jest model E 250 CDI BlueEFFICIENCY, który osiąga rekordowe 500 Nm i 204 KM przy niezwykle niskim spalaniu 5,3 l / 100 km. To o ponad 20 procent mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z zastępowaną wersją E 280 CDI poprzedniej generacji. Niskie spalanie przekłada się na niską emisję CO2 – jedynie 139 g / km.

Klasa E w wersji Coupe, która formalnie zastępuje model CLK, pojawi się w polskich salonach w pierwszej połowie maja.