Mercedes-Benz uznał, że festiwal prędkości w angielskim hrabstwie West Sussex będzie tym pierwszym miejscem, które najlepiej się nadaje do zaprezentowania swojej najnowszej gwiazdy. Tym razem nie będzie to żadna statyczna premiera, ale aż sześć jazd w tzw. Supercar Runs. Oczywiście SLR McLaren Roaster będzie także gwiazda specjalnej ekspozycji niemieckiego producenta.

W związku z 40 rocznicą swojego istnienia AMG zamierza wystawić w Goodwood także i inne swoje auta. Będą to historyczne pojazdy takie jak m.in. replika 300 SEL 6.8 z 1971 roku, która odnosiła sportowe sukcesy, a także legendarny 300 CE 5.6 AMG z lat osiemdziesiątych. Będzie też "Hammer" C 36 AMG. Nie zabraknie także Mercedesów S 63 AMG i SLK 55 AMG Black Series.

Udział marki Mercedes nie byłby kompletny, gdyby zabrakło tam ekspozycji pojazdów historycznych z muzeum Mercedes-Benz Classic Center w Stuttgarcie. Będzie tam więc W125 z 1937 r., 300 SLR, którym Juan Manuel Fangio wygrał Mille Miglia, a także Sauber-Mercedes C11 z 1990 roku - wyścigowa bestia z pięciolitrowym silnikiem V8 o mocy 680 kW (925 KM).

Z całą pewnością gwiazda Mercedesa zabłyśnie w tym roku nad Goodwood.