Trudne czasy dla Mercedesa spowodowały, że niemiecki producent musi szukać oszczędności. Wygląda na to, że pierwszą ofiarą cięć kosztów będzie szumnie wprowadzana Klasa X, czyli pick-up zbudowany w kooperacji z Nissanem. Informacje o zakończeniu produkcji Klasy X podał magazyn „Automobilwoche”.

Według niemieckich dziennikarzy, model ten wycofano już ze sprzedaży w Ameryce Łacińskiej, a kolejnym rynkiem z którego zniknie to auto będzie Europa. Producentowi po prostu nie opłaca się utrzymywać tego modelu w ofercie w związku z niskim popytem – w 2018 roku na starym kontynencie sprzedano tylko 16 700 sztuk Klasy X.

W czym jest problem? Prawdopodobnie w zbyt dużym spowinowaceniem z Nissanem Navara, który stał się bazą do budowy Klasy X. Oczywiście pick-up Daimlera zyskał charakterystyczne elementy dla Mercedesów (duży grill, kształt świateł i bardziej luksusowo wykończone wnętrze), ale technicznie to nadal Nissan Navara. Zbyt duże pokrewieństwo i wysoka różnica w cenie obu modeli gra na niekorzyść Mercedesa.