Podczas wyścigów długodystansowych, wszystkie części i systemy samochodu poddawane są ekstremalnym obciążeniom. Jeżeli myślisz o sukcesach w motorsporcie, musisz stosować środki smarne o bardzo wysokiej wydajności. Olej Mobil 1 używamy zawsze, bez względu na miejsce i warunki eksploatacji naszych samochodów wyścigowych. Zalety tego oleju potwierdza bezpośrednia walka na torach na całym świecie - mówi Dieter Steinhauser, Manager Motorsport-Development z Porsche AG.

Wybór przez ekspertów technicznych z Porsche AG jednego oleju o lepkości 0W-40 do wszystkich zastosowań i dla wszystkich rynków na które trafiają auta Porsche, podkreśla technologiczną przewagę w pełni syntetycznych olejów Mobil 1 oraz ich szerokie zastosowanie - od torów wyścigowych do jazdy miejskiej, od aut sportowych po SUV-y. Samochody, które ścigają się w takich seriach wyścigowych jak Porsche Mobil 1 Supercup i Porsche Carrera Cup używają tych samych środków smarnych Mobil 1, co pozostałe auta Porsche.

Specjaliści Mobil 1 od początku uczestniczą w pracach nad nowym silnikiem. Celem współpracy jest wyprodukowanie niezawodnych silników o maksymalnych osiągach i wydajności. Pomaga w tym własny zespół specjalistów, zajmujących się opracowywaniem środków smarnych opartych na syntetycznej bazie olejowej, oraz ponad 35 lat wiedzy o formulacjach smarnych. Dzięki temu oleje Mobil 1 zapewniają doskonałą ochronę w szerokim zakresie temperatur i we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Listę korzyści uzupełnia rozbudowany profil wydajnościowy, zaawansowana ochrona przed zużyciem oraz możliwość wydłużenia okresów międzyserwisowych.

Gratulujemy Mobil 1 tego osiągnięcia. Każdy silnik Porsche zanim opuści fabrykę jest zalewany olejem Mobil 1. Porsche rekomenduje olej Mobil 1 również do wymian serwisowych - ze względu na wysoką wydajność Mobil 1 i bez względu na warunki eksploatacji pojazdu - mówi Hans-Peter Deeg z Porsche AG, który odpowiada za płyny eksploatacyjne w układzie napędowym.

Porsche wyznacza standardy doskonałej wydajności, w której Mobil 1 ma swój udział. Wybierany przez mechaników, producentów samochodów i kierowców, Mobil 1 jest olejem dla każdego, bez względu na warunki eksploatacyjne - mówi Laurent Fischer z ExxonMobil Lubricants and Specialties.