Auto Świat Wiadomości Aktualności Model Toyoty z fabryki Mazdy w Meksyku

Model Toyoty z fabryki Mazdy w Meksyku

Toyota Motor Corporation (TMC) i Mazda Motor Corporation (Mazda) będą ściśle współpracować w Ameryce Północnej. Oba japońskie koncerny poinformowały, że w budowanej właśnie fabryce Mazdy w Meksyku będzie wytwarzana nowa Toyota na bazie Mazdy 2

Model Toyoty z fabryki Mazdy w Meksyku
Zobacz galerię (2)
Auto Świat
Model Toyoty z fabryki Mazdy w Meksyku

Mała Toyota trafi do produkcji latem 2015 roku. Bramy zakładu ma opuszczać 50 tys. samochodów rocznie. Będą one sprzedawane za pośrednictwem sieci dealerskiej Toyoty na rynkach Ameryki Północnej.

W zamian Toyota poniesie część kosztów wyposażenia zakładu Mazdy, zwiększenia mocy produkcyjnych i przystosowania go do produkcji swojego modelu. Dzięki temu porozumieniuTMC zamierza wzbogacić swoją ofertę w Ameryce Północnej, a Mazda zwiększyć wydajność produkcji i rentowność.

Autor Krzysztof Słomski
Krzysztof Słomski
Wydawca AutoŚwiat.pl
Pokaż listę wszystkich publikacji
Powiązane tematy:
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków