Niesamowity bulgot silników, zawrotna prędkość i zapach palonej gumy wzbijały salwy braw wśród zebranej publiczności.Jak zapewnia nas organizator całej imprezy Peter Ternstrom , z roku na rok imprezy GranTurismo rosną w siłę co pokazuje duże zainteresowanie licznie przybyłej rzeszy kibiców. 8 edycja owocowała w niespodzianki.

Jedną z nich była premiera szwedzkiej marki Koenigsegg, która po raz pierwszy zaprezentowała samochód na polskiej ziemi. Szum podziwu wzbudził wart prawie 2,5 mln zł model CCX – chluba skandynawskiej stajni.

Dla pokazania pełni umiejętności bolidu , został zorganizowany nietypowy pojedynek. Na dystansie 2,5 kilometra skandynawski potwór miał się zmierzyć z helikopterem Robinson R44. Sam wyścig nie został rozstrzygnięty ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jednakże publiczność mogła podziwiać potencjał CCX który na prostej osiągnął prędkość ponad 300 km/h!!!

Po zaskakującym dniu otwartym , impreza przeniosła się na Poznański tor gdzie przez 3 dni kierowcy będą mogli trenować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Foto relacja z zamkniętej części imprezy można śledzić na profilu Gran Turismo Polonia na portalu społecznościowym Facebook.