Nissan i Mitsubishi rozszerzą istniejące już partnerstwo, w ramach którego dwie firmy współpracowały ze sobą przez ostatnie pięć lat. To kolejny etap ekspansji Nissana, który wcześniej pozyskał również udziały i nawiązał partnerstwa z innymi grupami samochodowymi, w tym z firmą Daimler oraz AvtoVaz.

Kooperacja z Mitsubishi ma pozwolić m.in. na: redukcję kosztów dzięki wspólnym zakupom, wspólne wykorzystanie fabryk, współdzielenie płyt podłogowych dla samochodów, współdzielenie technologii oraz wykorzystanie firmy Nissan Sales Finance Company na rzecz klientów MMC na wszystkich rynkach, na których będzie to korzystne dla obu stron.

Carlos Ghosn, Prezes i Dyrektor Zarządzający Nissana, który otrzymał nominację na stanowisko Prezesa Zarządu MMC, powiedział: „Rozszerzony Alians stworzy jedną z największych motoryzacyjnych grup na świecie, generującą sprzedaż na poziomie 10 milionów sztuk w roku podatkowym 2016. Rozpoczęcie współpracy z firmą Mitsubishi Motors zasili Alians, który już od 17 lat wykazuje ducha przedsiębiorczości i współpracy kadrowej. Jestem przekonany, że wyjdzie to na dobre wszystkim udziałowcom.”