Jesteśmy pierwszym w Polsce pismem motoryzacyjnym, które oferuje swoje treści w wersji na iPady i tablety z systemem Android. Zapraszamy Czytelników do Auto Świata w tej formie. Czytelnikom oferujemy tam więcej treści, niepowtarzalne ilustracje i multimedialne prezentacje testowanych samochodów.

Sieć dróg ekspresowych i autostrad w Polsce już za kilka lat ma należeć do największych w Europie. Przed nami będą tylko Niemcy i Wielka Brytania. Tak zapowiada rząd, choć tempo inwestycji drogowych nie nastraja optymistycznie.

W ubiegłym tygodniu zerwano kontrakty na dokończenie kilku ważnych odcinków autostrad A1 i A4. Miały być gotowe już dawno temu – część z nich na Euro 2012. To zaledwie po 30-40 km, których przez lata nie można dokończyć. Wykonawcy przerzucają winę na projektantów, bo ci nie przewidzieli wielu przeszkód w planach. Skarżą się na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, że nie płaci w terminie za wykonaną pracę. Przepychanka trwa. Teraz poszukiwani są nowi wykonawcy, co zajmie kolejne miesiące.

Dobrze wiemy, że potrafimy się zmobilizować w sytuacji bez wyjścia, bo tak było przed Euro. A może rząd planuje kolejną dużą imprezę sportową w Polsce, skoro przewiduje tak ogromne sukcesy w budowie dróg i autostrad? Być może Kraków zorganizuje zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 roku i stąd takie obietnice. Lepiej jednak planować z rozsądkiem, a budować solidnie na czas, bo płace są chyba godziwe. Kilometr autostrady w Polsce kosztuje tyle samo, co w Niemczech czy Hiszpanii.

W najnowszym 4/2014 numerze tygodnika Auto Świat przeczytamy m.in. o nowościach prosto z Detroit. Dowiemy się jaki będzie nowy Fiat Panda XXL. Nasi dziennikarze testowali kilka ciekawych samochodów, których efektem jest niecodzienne porównanie. Dowiemy się jaki jest Peugeot 3008 po faceliftingu oraz dzielimy się wrażeniami z drugiej części testu długodystansowego Mazdy 6.

Radzimy jak zadbać o pojazd, którym nie jeździsz zimą. Prezentujemy listę modeli dostępnych na rynku z pełnym odpisem podatku VAT. Dowiemy się też, jak przewozić bezpiecznie sprzęt narciarski na ferie.

W dziale samochodów używanych kolejny odcinek alfabetycznego rpzeglądu marek. Tym razem marki na literę K – Kia.

W Auto-fascynacjach przeczytamy o garażu idealnym, który stał się oazą dla pasjonata motoryzacji i zarazem majsterkowicza.

Zapraszamy do lektury!

Foto: Auto Świat
Auto Świat 4/2014 już w kioskach i na tabletach