Od chwili debiutu rynkowego, który miał miejsce jesienią 2017 roku, Opel Grandland X był oferowany wyłącznie z trzycylindrowym silnikiem 1.2 Turbo o mocy 130 KM oraz czterocylindrowym 1.6 CDTI 120 KM. Teraz gamę poszerzono o mocniejszego turbodiesla.

Opel Grandland X 2.0 CDTI - mocy nie zabraknie

Silnik 2.0 CDTI generuje 177 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego (przy 2000 obr./min). Współpracuje on z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów, która zadebiutowała w nowej Insignii.

Kompaktowy SUV z takim zespołem napędowym jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 9,1 s i rozpędzić się maksymalnie do 214 km/h. Ponadto może holować przyczepę z hamulcem o masie 2 t. Niestety, w tym przypadku również nie ma co liczyć na napęd 4x4, nawet w opcji.

Na model w takim wydaniu można już składać zamówienia. Ceny zaczynają się od od 132 300 zł.

Opel Grandland X Ultimate - flagowy wariant

Opel Grandland X w wersji Ultimate z zewnątrz wyróżnia się 19-calowymi dwukolorowymi obręczami kół z aluminium, srebrnymi relingami dachowymi i obudowami lusterek bocznych w czarnym kolorze. W środku znajdziemy fotele z atestem AGR i funkcją podgrzewania (podgrzewane również skrajne siedzenia tylnej kanapy), skórzaną tapicerkę czy aluminiowe nakładki na pedały.

Podróżowanie uprzyjemni seryjny dla tej wersji system nagłośnienia marki Denon z ośmioma głośnikami i subwooferem. Na pokładzie zamontowano ponadto system multimedialny Navi 5.0 z ośmiocalowym kolorowym ekranem dotykowym, kompatybilnym z Android Auto i Apple CarPlay. Możliwe jest także bezprzewodowe ładowanie smartfonów obsługujących tę funkcję.

Auto z takim wyposażeniem i silnikiem 1.2 Turbo kosztuje od 124 300 zł (w promocji od 116 300 zł).