Na drogach południa województwa opolskiego w nocy z poniedziałku na wtorek panują bardzo trudne warunki. Nawiewany na jezdnię śnieg tworzy zaspy, które uniemożliwiają jazdę.

Jak powiedział PAP dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, najtrudniejsza sytuacja panuje obecnie w powiecie głubczyckim.

"Mieliśmy problemy na drodze krajowej nr 94 między Nakłem a Izbickiem. Ściągnięto ciężki sprzęt i sytuacja została opanowana, jednak wiatr nawiewa ciągle nowe warstwy śniegu. Bardzo trudna sytuacja jest w powiecie głubczyckim, gdzie staramy się utrzymać szlak między Polską Cerekwią a granicą województwa. Z telefonów, jakie otrzymujemy od kierowców, wynika, że część lokalnych dróg na południu regionu jest praktycznie nieprzejezdna, lub panują na nich bardzo trudne warunki" - powiedział dyżurny GDDKiA.

Dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu potwierdza opinię drogowców. Jak zaznacza, ciężkie warunki drogowe panują przede wszystkim na lokalnych drogach.

"Przed chwilą mieliśmy prośbę o pomoc od zespołu karetki pogotowia ratunkowego, które wpadło w zaspę w drodze do wypadku na autostradzie. Wysłaliśmy tam jednostkę, na szczęście medycy poradzili sobie, zanim do nich dojechał nasz wóz i jedziemy do wypadku" - powiedział strażak.

Na profilu OSP Branice, przy polsko-czeskiej granicy strażacy zamieścili post, w którym ostrzegają: "jeżeli nie musisz wychodzić, zostań w domu!", a następnie informują o zablokowanej przez śnieg drogach Pietrowice-Głubczyce, Jabłonka - Włodzienin, Włodzienin - Głubczyce i Branice - Niekazanice oraz poważnych utrudnieniach na drodze Głubczyce - Kędzierzyn-Koźle i Racibórz - Kędzierzyn-Koźle. (PAP)

autor: Marek Szczepanik