Profesjonalne przygotowywanie auta przez specjalistów można oglądać w warszawskiej siedzibie Detailingshop.pl do końca maja.

Zabytkowy samochód znajduje się w posiadaniu Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie.  Polonez, jako jeden z eksponatów, uświetni wystawę „Poloneza czas zacząć”, organizowaną przez Muzeum. Będzie to już czwarta z cyku wystaw poświęconych warszawskiej FSO. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających od 7 czerwca 2016 r. w siedzibie Muzeum Techniki w Warszawie.

Pomarańczowy Polonez 3D jest przygotowywany do udziału w nadchodzącej wystawie. Karoseria oraz wnętrze auta przechodzą wieloetapową przy użyciu produktów firmy SONAX i FLEX.

To unikatowy pojazd – mówił o zabytkowym Polonezie dyrektor Muzeum Piotr Mady - prawdopodobnie pierwszy Polonez jaki pojawił się w Polsce - wykonany przez Włochów. Różnił się od Poloneza Coupe, sprzedawanego później przez FSO tym, że miał węższy słupek i mniejsze ostatnie okienko boczne.

Temu przedsięwzięciu, swoje umiejętności i czas poświęcają specjaliści z Detalingshop.pl. Pod ich okiem został także przeszkolony pracownik Muzeum. Oprócz bezpośredniej pomocy w przygotowaniu samochodu, SONAX Polska podarował Muzeum zestaw kosmetyków do pielęgnacji aut, a firma FLEX przekazała maszynę polerską. Dzięki temu Muzeum będzie mogło dbać o swoje cenne eksponaty.