Michał Broniszewski i Philipp Peter zajęli szóste miejsce w drugim wyścigu w Barcelonie odbywającym się 30 października.Tym razem wyścig rozpoczął się chwilą ciszy, po niej z głośników popłynęła melancholijna muzyka. W ten sposób uczczono pamięć znakomitego włoskiego motocyklisty, Marco Simoncellego, który zginął podczas wypadku w Grand Prix Malezji.Michał Broniszewski wystartował z czternastego pola, już na pierwszym okrążeniu awansował o trzy miejsca. Kolejne trzy pokonał przy żółtych flagach, które zostały podniesione po kilku kolizjach. Po wznowieniu rywalizacji Polak został wyprzedzony przez Miguela Ramosa. Po dziesięciu okrążeniach był już dziesiąty, dziewiąty w GT Open.Po 12 okrążeniach za kierownicą Ferrari zasiadł Philipp Peter. Postój poskutkował spadkiem na dalsze miejsce, ale gdy wszyscy zaliczyli przerwę Austriak był na 9 pozycji. Do mety odrobił jeszcze trzy miejsca dzięki czemu w ostatnim wyścigu sezonu Michał Broniszewski i Philipp Peter zdobyli punkty za szóste miejsce.Tytuł mistrzowski w klasyfikacji generalnej International GT Open w klasie Super GT przypadł dla Soheil Ayari, a GTS mistrzem został team Stefano Gattuso/Lorenzo Bontempelli. W2009 roku mistrzami byli Michał Broniszewski i Philipp Peter, a przed rokiem Marco Frezza.

strona 2

“Zakończyliśmy sezon w udany sposób” – powiedział Michał Broniszewski.„Samochód spisywał się w niedzielę nieco lepiej, niż dzień wcześniej, ale nadal nie pozwalał na tak szybką jazdę, jak byśmy chcieli.Po okresie neutralizacji doświadczony Ramos wyprzedził mnie w bardzo ryzykowny sposób.Potem „utknąłem” za nim i traciłem czas przez kilka okrążeń.Najważniejsze jednak, że udało nam się zdobyć sporą porcję punktów na zakończenie sezonu.Za nami trudny rok.Przeżyliśmy wiele ciężkich chwil, ale jesteśmy teraz dużo mocniejsi.Zdobyliśmy ogromnie mnóstwo wiedzy o nowym samochodzie.Druga połowa sezonu była naprawdę udana.Wygraliśmy w Monza, w sumie 5 razy staliśmy na podium.To wróży dobrze przed przyszłorocznym.sezonem.Serdecznie gratulujemy naszym kolegom z zespołu zdobycia tytułu mistrzowskiego w klasie GTS.” „Samochód prowadził się lepiej, niż w sobotę, ale wciąż nie był idealny” – stwierdził Philipp Peter.„Nie zmienia to faktu, że zespół wykonał kawał dobrej roboty.Podczas mojej zmiany jechało mi się dobrze.Niestety, pech Michała podczas kwalifikacji i dłuższy postój w boksach sprawił, że nie byliśmy w stanie wywalczyć wyższej pozycji.Pomimo nieudanego początku roku, był to niezły sezon, w którym zdobyliśmy wiele doświadczeń na przyszłość.Cieszymy się, że nasi koledzy z zespołu poszli w nasze ślady i wywalczyli mistrzostwo w klasie GTS, a tytuł pozostał w zespole Kessel Racing.” Klasyfikacja końcowa sezonu International GT Open (prowizoryczna):1.Soheil Ayari199 pkt2.Andrea Montermini1773.Emanuele Moncini1774.Marco Frezza1735.Juan Manuel Lopez1686.Stefano Gattuso1667.Lorenzo Bontempelli1668.Miguel Ramos1669.Gianluca Roda14410.Raffaele Giammaria14011.Fabio Babini12012.Andrea Ceccato11813.Michał Broniszewski11814.Philipp Peter118