Jak podała oficer prasowa KMP w Koszalinie kom. Monika Kosiec, zatrzymani to karani wcześniej mężczyźni w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnia kobieta. Ich zatrzymań dokonano równolegle na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. W zajmowanych przez nich pomieszczeniach i użytkowanych samochodach policjanci ujawnili narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

"Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina. Cała trójka usłyszała już zarzuty za przestępstwa, których popełnienie zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy" – poinformowała kom. Kosiec.

Do kradzieży Ferrari 488 Spider doszło w biały dzień, 2 sierpnia, na terenie ośrodka wypoczynkowego w nadmorskim Mielnie (woj. zachodniopomorskie). Zabezpieczony monitoring pozwolił ustalić, że skradzione auto przemieszczało się w kierunku Trójmiasta, następnie Warmii i Mazur, by finalnie opuścić Polskę.

"W sprawie podejmowane są dalsze czynności zmierzające przede wszystkim do odzyskania skradzionego pojazdu. W czynności te zaangażowane jest Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP" – podała kom. Kosiec