Jak powiedział PAP kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, uszkodzonych aut jest co najmniej kilkadziesiąt.

"Apelujemy do wszystkich osób, których samochody zostały zniszczone o zgłaszanie się na komisariat policji na Wildzie. Dopiero wtedy będziemy mieli pełny obraz sytuacji, ale już teraz wiemy, że tych samochodów jest kilkadziesiąt" – powiedział.

Dodał, że w sprawie zatrzymano już 29-letniego mieszkańca Poznania. "Z zatrzymanym wykonywane są teraz czynności. Mamy świadków zdarzenia, będzie zabezpieczany monitoring, tak aby ten materiał był wystarczająco mocny" – powiedział.

Zaznaczył, że na razie nie wiadomo, jakie ostatecznie zarzuty zostaną przedstawione mężczyźnie, ale wskazał, że najpewniej będzie to m.in. zarzut z art. 288 kk, czyli zniszczenia mienia – za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

"Musi się też ta osoba liczyć z tym, że może być wobec niej – już na późniejszym etapie – orzeczony nakaz naprawienia szkody, co w przypadku takiej liczby uszkodzonych samochodów na pewno będzie to niemała kwota" – powiedział.

autor: Anna Jowsa