Auto Świat Wiadomości Aktualności Rajd Dakar 2011: pojazdy dopłynęły już na miejsce startu

Rajd Dakar 2011: pojazdy dopłynęły już na miejsce startu

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan

Z jednodniowym opóźnieniem z portu Le Havre do terminalu Delta Dock u ujścia rzeki Parana, 100 km od Buenos Aires, przypłynął samochodowiec Grande Brasile wiozący 550 pojazdów uczestniczących w najtrudniejszym maratonie

Rajd Dakar 2011: pojazdy dopłynęły już na miejsce startu
Auto Świat
Rajd Dakar 2011: pojazdy dopłynęły już na miejsce startu

Ten 180 metrowy statek typu ro-ro należący do Grimaldi Lines, wypłynął z Hawru 3 grudnia. Ładunek stanowiło 122 motocykli, 11 quadów, 87 rajdowych samochodów i 63 ciężarówki, a także 195 pojazdów serwisowych, 75 dziennikarskich i należących do organizatora.

W ciągu nocy, 19-osobowa ekipa rozładowywała Grande Brasile z pomocą załogi i miejscowych dokerów. Pojazdy trafiły do parc ferme, gdzie znajdą się pod opieką policji i władz portu. Zawodnicy otrzymają sprzęt 28 grudnia.

Następnego dnia rozpocznie się odbiór administracyjny i badanie kontrolne dla południowoamerykańskich uczestników rajdu. Europejczycy załatwią formalności 30 i 31 grudnia.

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków