Oto jak wyglądała rywalizacja w poszczególnych zawodach:

Toni Gardemeister zwyciężył w Coppa Dante Salvay, rozegranego w ramach Motor Show w Bolonii. W Shell Arena Fin (kierowca Mitsubishi w mistrzostwach świata 2007) pokonał dwukrotnie w finale dwa Chrisa Atkinsona w Subaru Impreza (o 0,82 i 1,23 sekundy). W pojedynku o trzcie miejsce Gigi Galli (Peugeot 307 ) był szybszy 0,14 sekundy od Simone Campedelli'ego (Peugeot 206). W półfinałach Gardemeister pokonał 2-1Campedell'ego, aAtkinson w takim samym stosunku Galli'ego.

W superfinale Race of Champions na Stade de France, Mattias Ekström pokonał Sebastiena Loeba 2-0. Obaj jechali samochodami Citroen Xara WRC. W pierwszym wyścigu Szwed był szybszo o 0,12 sekundy, w drugim - o 3,6 sekundy. Loeb oficjalnie wsiadł po raz pierwszy do auta po trzymiesięcznej przerwie (złamał rękę po wypadku na... rowerze). Ekström wygrał ćwierćfinał z Berndem Schneiderem, a półfinał - z Heikkim Kovalainenem (różnica na mecie pomiędzy dwoma Megane wynosiła zaledwie 0,0002 sekundy!). W finale wyścigowym Sebastien Bourdais uderzył w barierę i przegrał z Mattiasem. W finale rajdowym spotkali się Loeb i Colin McRae, który wcześniej okazał się lepszy od Marcusa Grönholma i Daniego Sordo. Wygrał Francuz o 0,97 sekundy.

Bardzo interesująco przbiegała rywalizacja w Pucharze Narodów. W finale zespół Finlandii pokonał USA 2-1. Marcus Grönholm przegrał co prawda z reprezentującym amerykański team w pojedynkę, Travisem Pastraną, ale Heikki Kovalainen dwukrotnie zwyciężył i po raz drugi w historii puchar przypadł naszym sąsiadom zza morza. Wcześniej Pastrana wyeliminował Niemców (2-1) i Szkotów (1,5-0,5). Finowie z kolei pokonali Szwedów (2-1) i Francuzów (2-1). Ciekawostką jest fakt, że o ile Grönholm wszystko przegrywał, o tyle Kovalainen okazał się niepokonany!