Lewandowskiego przekonała dynamiczna sylwetka samochodu i silnik 4.0 TFSI V8 biturbo, generujący aż 560 KM mocy maksymalnej i 700 Nm momentu obrotowego. Audi RS 7 Sportback, które seryjnie jest wyposażone w napęd quattro, na sprint od 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 3,9 sekundy! Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Na sportowe modele ze znaczkiem RS zdecydowała się większość, bo aż 15 piłkarzy zespołu Bayernu. Poza RS 7 Sportback, zawodnicy wybierali praktyczniejsze Audi RS 6 z nadwoziem kombi. Nowy trener drużyny z Monachium, Carlo Ancelotti, wybrał komfortową limuzynę Audi, ale w najmocniejszej wersji S8 plus o mocy 605 KM.

Przekazanie samochodów odbyło się w głównej siedzibie producenta w Ingolstadt. Kluczyki przekazywał sam szef Audi, Rupert Stadler. Uroczystośc była także okazją dla pracowników Audi i kibiców do zobaczenia piłkarzy z bliska i otrzymania od nich autografów.

Audi jest partnerem Bayernu Monachium już 15 sezon (od 2002 roku). Niemiecka marka mocno angażuje się w sponsoring piłki nożnej na najwyższym poziomie - m.in. wspiera również Real Madryt.