Przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest w tym modelu wyjątkowo przejrzysta i harmonijna.

Wszystkie przyciski i dźwignie są tam, gdzie się ich intuicyjnie oczekuje. Jednym z ciekawszych elementów jest szeroka konsola centralna, z wyraźną orientacją na kierowcę.

Deska rozdzielcza Leona ST Cupra zachowała elegancję za sprawą dwutonowej kolorystyki i jest czytelna w codziennym użytkowaniu.

Kierownica tego dynamicznego kombi jest spłaszczona od dołu i dobrze leży w dłoniach - została obita częściowo perforowaną skórą, co podkreśla sportowy charakter samochodu i jego precyzyjne prowadzenie.

Przyciski na kierownicy są łatwo dostępne i leżą na jej poziomych „ramionach”, podczas gdy za kierownicą znajdują się łopatki opcjonalnej przekładni DSG.

Wyłącznie dla modelu Cupra przewidziano również sportowe fotele pokryte ciemnoszarą tapicerką z Alcantary z białymi szwami.

W tym samochodzie do wyboru jest również czarna, w całości skórzana tapicerka, także z białymi szwami, białymi poduszkami bocznymi i białymi wstawkami w panelu drzwiowym. Opcjonalnie dostępne są fotele kubełkowe, które są gwarancją doskonałego trzymania bocznego na zakrętach. By jeszcze bardziej podkreślić sportową naturę auta, pedały i progi drzwi wykończono aluminium.

Jedną ze szczególnych cech we wnętrzu modelu Cupra jest nastrojowe oświetlenie.

Diody LED w panelu drzwi podkreślają kontury wnętrza i zapewniają wspaniałą atmosferę. Oprócz tego, oświetlenie zapewnia wszystkim pasażerom lepszą orientację i jeszcze większe poczucie przestronności.

Kolor diod LED zależy od preferencji – można go wybrać za pomocą Cupra Drive Profile (czerwony w trybie Cupra lub biały w Comfort i Individual).

Leon ST Cupra jest mistrzem sportowego stylu, ale nie zapomina również o praktyczności. Jako rodzinne auto łączy dwie pozornie sprzeczne rzeczy – emocjonującą i dynamiczną stylistykę z zaskakującą przestronnością.

Pojemność bagażnika w tym aucie wynosi 587 litrów w konfiguracji standardowej i można ją powiększyć aż do 1 470 litrów po złożeniu oparcia tylnej kanapy.