Od rynkowego debiutu tego ważnego modelu ŠKODY minęło niewiele ponad dwa lata, a już stał się on jednym z najpopularniejszych modeli marki i stałym elementem krajobrazu polskich ulic. Jako pozycjonowany między Fabią a Octavią wprowadził on nowy rozkład sił w segmencie samochodów kompaktowych, z miejsca zdobywając uznanie i zainteresowanie Klientów na całym świecie, w tym w Polsce.

Rapid stał się zwycięzcą wielu porównań i plebiscytów, które potwierdziły jego przewagę w zakresie korzystności zakupu, funkcjonalności, nowoczesności konstrukcji i wyglądu: to właśnie ten model ŠKODY zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych za design użytkowy, Red Dot Award.

Także w naszym kraju Rapid zdobył wiele cennych nagród i wyróżnień potwierdzających jego wszechstronne zalety: od plebiscytów flotowych po zdobyty w styczniu bieżącego roku tytuł Superproduktu miesięcznika „Mam dziecko” w kategorii Samochód Rodzinny. W 2014 roku w ramach ogólnoeuropejskich badań niezależna instytucja EurotaxGlass potwierdziła, że model Rapid Spaceback będzie utrzymywał najwyższą wartość rezydualną w swojej klasie – to fakt, który jest szczególnie ważny dla rynków takich jak Polska.

Popularność tego modelu na polskim rynku rośnie w imponującym tempie dzięki nieustannej ofensywnie producenta: do eleganckiej limuzyny dołączyła druga wersja nadwoziowa, przestronny i zwinny Spaceback, a obok trwających cały rok promocji atrakcyjność zakupu wzmacniają wyjątkowo korzystne wersje MAX, które zapewniają bogate wyposażenie w konkurencyjnych cenach.

Jako zupełnie nowy model w gamie, Rapid pozostaje stuprocentową ŠKODĄ ze wszystkimi dobrymi genami tej marki. Mimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych świetnie sprawdzających się w mieście, to samochód komfortowy dla całej rodziny. Jak z każdym swoim modelem, ŠKODA oferuje tu trochę więcej samochodu niż konkurenci: Rapid ma najlepsze w klasie wyniki przestrzeni na nogi i wysokości podsufitki, dzięki czemu z tyłu komfortowo mogą podróżować trzy osoby.

Na bagażnik wygospodarowano rekordową pojemność 550 litrów, która, podobnie jak w przypadku jeszcze bogatszego wyposażenia wersji MAX, osiąga już standardy znane z wyższych klas, a zachowuje przy tym atrakcyjne ceny małego samochodu.

MAX satysfakcji z eksploatacji zapewniają układy napędowe należące do technologicznej światowej czołówki: bogata paleta silników obejmuje oszczędne i trwałe jednostki, obniżające koszty zużycia paliwa i obsługi serwisowej. Specjalna, proekologiczna wersja GreenLine ogranicza zużycie oleju napędowego w cyklu mieszanym do rekordowych 3,8 l/100 km.

Rapid jest wyjątkowym modelem w gamie ŠKODY także ze względu na unikatowe pakiety wyposażenia MAX. Teraz oferta jeszcze bardziej zwiększyła swoją korzystność dzięki wzbogaceniu tych wersji wyposażenia o nowe elementy oraz kolejne promocje: obniżoną cenę instalacji LPG, teraz dostępną już od 2 600 zł, oraz bezkonkurencyjne warunki ubezpieczenia, obejmujące kompleksowy pakiet OC/AC/NNW/Assistance/ZK w cenie już od 590 zł.