Aspirant Kamil Raczyński z komendy policji w Kłobucku powiedział PAP, że do zdarzenia doszło na drodze łączącej Częstochowę z Działoszynem w Łódzkiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do kolizji doszło na pasie ruchu w kierunku Działoszyna, gdzie w niedużej odległości od siebie jechało kilka samochodów: fiat punto, kia ceed, fiat ducato i ciężarowe volvo, wiozące cysternę z gazem LPG.

"W miejscowości Miedźno pierwszy z tych pojazdów rozpoczął prawidłowy manewr skrętu w lewo. Dwa samochody za nim zatrzymały się, natomiast kierowca samochodu ciężarowego nie zachował należytej ostrożności i odpowiedniego odstępu i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu" - opisał policjant.

Fiat ducato siłą uderzenia wjechał w kię, a ta z kolei w punto. Dodatkowo ciężarówka przejechała przez oś jezdni, otarła się z jadącym z przeciwka volkswagenem sharanem, a następnie zderzyła czołowo z toyotą auris.

"Na skutek tego zdarzenia obrażeń ciała doznała kobieta, która kierowała toyotą auris i kierujący sharanem. Zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania" - dodał asp. Raczyński. Kierowca ciężarówki, 61-letni mieszkaniec Częstochowy, był trzeźwy.

Droga po kolizji została zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Ostrowy nad Okszą.

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/