W czwartek 18 sierpnia, policjanci z województw śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego, prowadzą działania "Bezpieczna autostrada". Na autostradzie A4 mundurowi przy pomocy dronów, nieoznakowanych radiowozów oraz ręcznych mierników prędkości kontrolują przede wszystkim stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz czy podróżujący mają zapięte pasy.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Podczas prowadzonej akcji policjanci z komisariatu autostradowego oraz ruchu drogowego z Bytomia, Katowic, Zabrza, Rudy Śląskiej, wraz z mundurowymi z województwa małopolskiego oraz opolskiego skontrolują także, czy kierujący stosują się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu. W działaniach wykorzystane zostaną nieoznakowane radiowozy grupy Speed oraz policyjny dron.

Połączone działania w trzech województwach mają na celu poprawę bezpieczeństwa na najdłuższej autostradzie w kraju. Na śląskim odcinku autostrady A4 w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych. Od początku tego roku odnotowaliśmy już 16 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych.