Tesla Model X jest pierwszym seryjnie produkowanym SUV-em z napędem elektrycznym. Design auta wygląda znajomo. Jest w dużej mierze inspirowany obecną na rynku od kilku lat Teslą S. Crossover prezentuje się efektownie, a jednocześnie może pochwalić się imponującym wskaźnikiem oporu aerodynamicznego na poziomie 0,24.

Elementem wyposażenia Tesli Model X, który z pewnością zainteresuje motoryzacyjnych maniaków, są tylne drzwi unoszone do góry. Producent twierdzi, że ich obecność wynika przede wszystkim ze względów praktycznych. Ułatwiają zajmowanie miejsca w drugim rzędzie siedzeń na zatłoczonym parkingu. Jednocześnie robią piorunujące wrażenie.

Tesla Model X oferuje dwie konfiguracje kabiny pasażerskiej. Może się w niej znaleźć miejsce dla siedmiu lub sześciu pasażerów. Trzeci rząd foteli jest składany. Siedziska mogą schować się pod podłogą bagażnika za każdym razem, gdy kierowca potrzebuje większej powierzchni załadunkowej.

Na rynku pojawią się dwa warianty Tesli Model X. Crossover w wersji 90D zostanie wyposażony w dwa 258-konne agregaty elektryczne. Każda z jednostek zajmie się napędzaniem innej osi. Tak skonfigurowane auto osiągnie pierwszą setkę po 4,8 sekundy i pokona na bateriach nawet 414 kilometrów. Tesla Model X P90D otrzyma jeden motor o mocy 258, a drugi 503 koni mechanicznych. Mocniejszy wariant rozpędzi się do setki już w 3,8 sekundy!

Listę wyposażenia nowej Tesli Model X otworzy zawieszenie pneumatyczne. Poza tym amerykański producent pomyślał o aktywnych systemach bezpieczeństwa, które współpracują z kamerą, radarami i sonarami. Już teraz można zamówić elektrycznego crossovera ze Stanów Zjednoczonych. Pierwsze dostawy gotowych aut są zapowiedziane na połowę 2016 roku.