Większe i nowocześniejsze – to najkrótsza charakterystyka Volkswagena Polo VI w stosunku do poprzednika. Zastosowano nową płytę podłogową MQB – z większymi rozstawem osi i szerokością karoserii. Dzięki zmianom znacząco zyskał też bagażnik – wzrósł z 280 do 351 l! W palecie wyposażenia pojawiły się takie elementy, jak Active Info Display (wirtualny kokpit, opcjonalny w bogatszych wersjach) czy seryjny system Front Assist – awaryjnego automatycznego hamowania w mieście.

Poznaj wyjątkową wyprzedażową ofertę Volkswagena - sprawdź, listę aut dostępnych od ręki!

Lista wyposażeniowa Volkswagena Polo zaczyna się od wersji Start – nieźle zaopatrzonej, ale ciągle niesatysfakcjonującej. W Volkswagenie Polo Trendline w standardowym wyposażeniu znajdziecie m.in. klimatyzację i dzieloną kanapę. Poza tym Start jest dostępny tylko z 65-konnym silnikiem 1.0, który – delikatnie mówiąc – nie grzeszy dynamiką. Godny polecenia jest Volkswagen Polo 1.0 TSI/95 KM Trendline, ale jego ceny zaczynają się od 56 490 zł.

Większość elementów dodatkowego wyposażenia jest dostępna tylko w dwóch najbogatszych wersjach wyposażenia - czyli Comfortline i Highline. W Volkswagenie Polo paleta silników opiera się na trzycylindrowych silnikach o pojemności 1.0 : wolnossących (ofertę ma uzupełnić wersja 80 KM) oraz doładowanych. Dla tych którym słabsze wersje silnikowe nie wystarczają przygotowane Volkswagena Polo 1.5 TSI (150 KM). Natomiast na miłośników małych hothatchy w salonach czeka Polo GTI napędzane 2-litrowym silnikiem osiągającym maksymalnie 200 KM.

Niewielki jest wybór diesli – dostępny jest tylko silnik 1.6 TDI osiągający w zależności od wersji 80 lub 95 KM. Chętni na skrzynię DSG muszą wybrać silnik 1.0 TSI (95 lub 115 KM), dołożyć 7000 zł. W wersji 1.5 TSI 150 KM - skrzynie biegów DSG jest standardem. Co ciekawe podstawowe wersje standardowo są wyposażone 5-biegowe „manuale” - tylko wersje 115 KM, oraz GTI standardowo otrzymują 6-biegowe manualne skrzynie biegów.

Poznaj wyjątkową wyprzedażową ofertę Volkswagena - sprawdź, listę aut dostępnych od ręki!

Foto: Auto Świat