Auto Świat Wiadomości Aktualności Nowa droga osiedlowa nagle stała się ścieżką rowerową. Kierowcy zdezorientowani

Nowa droga osiedlowa nagle stała się ścieżką rowerową. Kierowcy zdezorientowani

Na poznańskich Naramowicach jedna z nowo powstałych ulic osiedlowych została przekształcona w dwukierunkową ścieżkę rowerową. Niektórzy kierowcy ignorowali nowe oznakowanie. O sprawie zrobiło się głośno w całym kraju. Na pytania radnych odpowiedział Zarząd Dróg Miejskich.

Droga osiedlowa w Poznaniu stała się drogą rowerową
Fotokon, Naramowice - Rada Osiedla, Facebook / Shutterstock
Droga osiedlowa w Poznaniu stała się drogą rowerową

Mowa o ulicy Sielawy w Poznaniu. Wielu mieszkańców nie kryło zaskoczenia i oburzenia z zaistniałej sytuacji. Wielu z nich liczyło na wytyczenie tędy linii autobusowej, a niespodziewanie otrzymali do dyspozycji niezwykle szeroką ścieżkę rowerową.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

"Dostaliśmy od Państwa sporo wiadomości! Przesłaliśmy już zapytanie do jednostek Urzędu Miasta z próbą o wyjaśnienie!!" - poinformowała Rada Osiedla Naramowice.

To nie pomyłka, taki był plan

Na odpowiedź nie trzeba było czekać zbyt długo.

Zakończenie prac drogowych i planowane uruchomienie komunikacji autobusowej ulicą Karpią zamiast Sielawy oznacza, że możliwe jest dostosowanie organizacji ruchu na ulicy Sielawy do zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z planem miejscowym przedmiotowa ulica powinna być bez przejazdu. Odcinek ulicy Sielawy od strony ulicy Naramowickiej to droga będąca własnością Miasta, która kończy się na wysokości zabudowy o numerach 21A, 21B. Kolejny odcinek to droga wewnętrzna będąca własnością prywatną, do której dojazd prowadzi od strony Nowej Mleczarskiej. Pomiędzy nimi znajduje się krótki łącznik, który będzie służył tylko do ruchu pieszego i rowerowego, co nakazuje obowiązujący na tym obszarze miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego z 2015 r.

- odpowiedział Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

W piśmie dodano, że nowe oznakowanie wdrożył wykonawca będący jednocześnie właścicielem drogi. Zrobił to jednak wcześniej, niż ustalono, więc przez pewien czas będzie ono zasłonięte. Nowa organizacja zacznie obowiązywać od września.

Wyjaśniono, że "(...) łącznik pomiędzy starym a nowym odcinkiem ulicy został wybudowany przez dewelopera tylko na potrzeby obsługi placu budowy i późniejszych czasowych przejazdów autobusów. Ponieważ inwestor zakończył prace budowlane, a autobusy nie będą jeździły ulica Sielawy, łącznik przestanie pełnić funkcję drogi tranzytowej. Od 1 września br. będzie służył tylko pieszym i rowerzystom. Mieszkańcy pobliskich bloków mają zapewniony dojazd do swoich nieruchomości od strony Nowej Mleczarskiej i ulicy Sielawy".

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków