O tych nietypowych zdarzeniach poinformowała w piątek podkarpacka policja.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek, 13 kwietnia, po godz. 13 w Kosinie. "Ze zgłoszenia wynikało, że woźnica spadł z wozu i leży w przydrożnym rowie. Na miejscu policjanci zastali zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy mężczyźnie" – podała policja. Funkcjonariusze ustalili, że 58-letni mieszkaniec gminy Markowa jest pijany, w organizmie miał blisko dwa promile alkoholu. Koń, który ciągnął wóz, sam wrócił do gospodarstwa.

W tym samym dniu policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o pijanym kierowcy, który w Rakszawie wjechał do przydrożnego rowu. Jak ustaliła policja, kierujący Oplem miał następnie wysiąść z samochodu i obok niego zasnąć.

"Na miejscu zdarzenia, przy samochodzie policjanci zastali śpiącego mężczyznę. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. W związku ze stanem upojenia alkoholowego mężczyzna trafił do szpitala. Tam badanie krwi wykazało u niego siedem promili alkoholu" – można przeczytać w policyjnej notatce.

Okazało się, że 63-latek nie ma prawa jazdy i jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechaniczny. Dodatkowo opel, którym kierował, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Wobec nietrzeźwego woźnicy policjanci wszczęli postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Pijany kierowca opla odpowie natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Autor: Wojciech Huk