Zawody przyciągnęły na trybuny około stu dwudziestu tysięcy ludzi (dlaczego w Poznaniu czy Kielcach kibiców na trybunach można policzyć na palcach?). Panowała atmosfera pikniku, tym bardziej, że pogoda dopisała - było słonecznie i ciepło.

Natalia poza torem

Jedyna zawodniczka na torze w drugim wyścigu Formuły Renault (Eurocup Formula Renault 2.0) na torze Nürburgring, Natalia Kowalska odpadła niestety na jedenastym okrążeniu... Przypomnijmy, że wczoraj w pierwszym wyścigu zajęła 25 miejsce.

Charles Pic zrewanżował się Henki Waldschmidtowi za wczorajszą porażkę i wygrał dzisiejszy wyścig. Waldschmidt, drugi na mecie został po badaniu technicznym wykluczony za odstępstwo regulaminowe.

Sklasyfikowano trzydziestu zawodników, jedenastu kierowców - obok Natalii, zawodów nie ukończyło.

Wyniki drugiego wyścigu Formuły Renault 2,0 (14 okrążeń)

1. Charles Pic - 28.58,769 min.;2. Henki Waldschmidt - strata 1,130 sek.;3. Mika Mäki - 6,119 sek.;4. Oliver Turvey - 6,638 sek.;5. Frank Kechele - 7,109 sek.;6. Roberto Merhi - 9,704 sek.

Punktacja po dwóch rundach:

1. Brendon Hartley - 35 pkt.;2. Charles Pic - 29 pkt.;3. Henki Waldschmidt - 27 pkt.;4. Oliver Turvey - 24 pkt.;5. Frank Kechele - 24 pkt.;6. Tristan Vautier - 22 pkt.

Mężczyźni nie uszanowali Karoliny

Jak informowaliśmy wczoraj, Karolina Czapka wywalczyła w kwalifikacjach trzynaste pole startowe. Podczas pierwszego wyścigu Polka dwukrotnie opuszczała tor po uderzeniach w jej samochód przez pojazdy rywali. Karolina nie przestraszyła się jednak, jechała bojowo i ukończyła zawody na siedemnastym miejscu.

Zgodnie z regulaminem do drugiego wyścigu przystąpiła właśnie z takiego pola startowego. Karolina szybko przedarła się do przodu, ale ponownie została wypchnięta przez rywala, spadając na koniec stawki. Ostatecznie metę osiągnęła na jedenastym miejscu, co potwierdziło duże możliwości naszej Mistrzyni Polski.

Pierwszy wyścig wygrał Kristian Nägele, drugi - jego brat i Dennis.

Zmienne szczęście Sebastiana Vettela

Na Nürburgringu w zawodach Word Series by Renault startował rezerwowy zawodnik zespołu BMW Sauber, Sebastian Vettel. Niemiec w pierwszym wyścigu zwyciężył przed Benem Hanley'em. W drugim zaś był dopiero piąty. Wygrał Davide Valsecchi przed Filipe Albuqueque'm.