W bezpośrednim pojedynku Andi zmierzy się w czwartej parze z Piotrem Wiktorczykiem. Arek Gruszka z 10 czasem kwalifikacji zmierzy się w parzez Kanadyjczykiem Andrew Comrie-Picardem.

Trzy najlepsze rezultaty osiągnęli kierowcy Fordów Fiesta: Kenny Brack, Brian Deegan oraz Andrew Comrie-Picard. Dla dwóch zawodników kwalifikacje zakończyły się bardzo pechowo. Jimmy Keeney z powodu problemów z samochodem nie ukończył swojego przejazdu, a Matthew Johnson uderzył w bandę i poważnie uszkodził swoje Subaru.

Z przygodami podróżował także Dave Mirra.

Ze względu na rozgrywające się dyscypliny motocyklowe, zawodnicy dotychczas mieli do dyspozycji tylko asfaltową część toru. Dwie sesje treningowe poświęcono przede wszystkim na wybranie odpowiednich do typu opon i charakterystyki toru ustawień samochodu. Trasa przejazdu przebiega zarówno na asfalcie jak i na szutrze, jednak organizatorzy wymuszają zastosowanie opon na nawierzchnie szutrową.

Andi Mancin Jestem bardzo zadowolony z przebiegu treningów i kwalifikacji. Nasze samochody spisują się bez zarzutu. Dużo czasu spędziliśmy na doborze ustawień. Trasa, jestkrótka i nie ma miejsca na najmniejszy nawet błąd. Różnice między czołówką są minimalne. Atmosfera tu w Los Angeles jest naprawdę niesamowita. X-Games to dokonała i świetnie zorganizowana impreza. Coraz bliżej przed nami wielki finał. W nocy została dokończona budowa skoczni. Przed finałem będziemy mieli jeszcze godzinę, by przejechać treningowo pełne okrążenie toru iwykonać próbny skok.

Wyniki kwalifikacji

Miejsce Zawodnik Czas1.Kenny Brack 57.002.Tanner Foust 57.003.Travis Pastrana 58.054.Brian Deegan 58.115.Andrew Comrie-Picard 58.586.Andi Mancin 58.787.Ken Block 59.768.Dave Mirra 60.609.Piotr Wiktorcyk 61.470.Art Gruszka 65.691.Matthew Johnson 250.00 (uderzenie w bande)2.Jimmy Keeney DNF