Na początku chciałbym sprecyzować - nie będzie to test -  raz na jakiś czas będziemy wrzucać pierwsze wrażenia związane z jakimś zauważonym produktem w sklepie - kaskiem, kurtką, kombinezonem, który mogliśmy przymierzyć, dotknąć, obejrzeć i podzielić się wrażeniami. Dlaczego zainteresowaliśmy się konkretnym ubraniem? Odpowiedź jest prosta - wpadł nam w oko, ma dobrą relację ceny do jakości, lub jest innowacyjny.

Asymetryczna kolorystyka i garb aerodynamiczny
Asymetryczna kolorystyka i garb aerodynamiczny

Tym razem naszą uwagę zwróciła tegoroczna nowość, kurtka Adrenaline Asymetric. Co w niej wyjątkowego? Przede wszystkim jest to jedna z niewielu kurtek tekstylnych, wyposażonych w garb aerodynamiczny, predestynujący ją na motocykl sportowy, streetfightera czy wszelki jednoślad, którego dynamika wybija się ponad przeciętność. Podkreśla to nowatorska i dość agresywna, niesymetryczna stylistyka. Jeśli ktoś uważa, ją za profanację - odsyłamy go do budzącego szacunek wśród miłośników sportów, BMW S1000RR.

Dlaczego kurtka tekstylna może być dobrym wyborem na motocykl sportowy?

Adrenaline Asymetric fabrycznie jest wyposażona w certyfikowane protektory łokciowe, barkowe, pleców oraz dodatkowo zewnętrzne ramion. Opcjonalnie możemy ją doposażyć w ochraniacze klatki piersiowej, co czyni z niej produkt bezpiecznym. Tkanina użyta do produkcji kurtki to wytrzymała na ścieranie Maxdora. Możemy się zatem spodziewać, że w sytuacji podbramkowej nie powinna spisać się gorzej, niż kurtka skórzana.

Adrenaline Asymetric z profilu
Adrenaline Asymetric z profilu

A jaką ma wobec niej przewagę? Przede wszystkim powinna zapewnić większy komfort termiczny; wartstwę zewnętrzną zintegrowano z wodoodporną, oddychającą membraną Reissa oraz dołożono ocieplacz.

Elastyczne wstawki dostosują się do budowy ciała, a dodatkowa regulacja pasa i obwodu rękawa ograniczą wszelkie "łopotanie" rękawów przy większych prędkościach. Kurtka została wyposażona w dwie zewnętrzne oraz jedną wewnętrzną kieszeń a także zamek do spięcia ze spodniami.

Kurtka sprawia wrażenie ergonomicznej i nieźle przylegającej do ciała
Kurtka sprawia wrażenie ergonomicznej i nieźle przylegającej do ciała

Adrenaline Asymetric kosztuje 549 zł i jest dostępna w rozmiarach S-4XL. Naszym zdaniem, biorąc pod uwagę cenę, jakość wykonania (przeszycia, montaż, dokładność obróbki) oraz efektowną stylistykę, wydaje się wartym zainteresowania produktem...