„Bitwa Królów” to konkurs dealerów marki Harley-Davidson skupiających przedstawicieli z Europy, Bliskiego Wschodu i w Afryki (obszar EMEA). Prezentują w nim swje umiejętności budowania motocykli custom. Impreza ta odbywa się po raz trzeci. Tym razem na warsztat wjeżdżają dowolne modele Harley-Davidson Sportster® z rodziny Dark Custom, czyli Iron 883™, Forty-Eight® bądź Roadster™. Ta popularna linia motocykli produkowana jest nieprzerwanie od 1957 roku. To jedna z najpopularniejszych linii Harley-Davidson i najczęściej modyfikowane przez właścicieli maszyny, dlatego też zaprezentowanie najbardziej oryginalnej modyfikacji będzie dość dużym wyzwaniem dla pracowników salonów Harley-Davidson.

Trzecia edycja "Bitwy Królów" już wystartowała i potrwa do listopada 2017 roku. Pierwszą częścią konkursu będzie etap krajowy, który wyłoni zwycięskiego „Króla Custom” na każdym z rynków. Następnie zwycięzcy krajowi zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Głównemu laureatowi zostanie wręczona prestiżowa nagroda, co nastąpi na targach EICMA we Włoszech, jednych z najbardziej prestiżowych targów motoryzacyjnych na świecie, w listopadzie 2017 roku.

Według Mike'a Jonhstone'a, dyrektora ds. marketingu Harley-Davidson EMEA: „Konkurs 'Bitwa Królów' z roku na rok rozwija się i doskonali, czego dowodzi fakt, że w tym roku startuje w nim 211 salonów, podczas gdy w ubiegłym roku było ich 150. Inspirujące spersonalizowane motocykle spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, czego wyrazem było ponad 65 000 głosów oddanych w konkursie w 2016 roku, oraz pozwoliły ujawnić prawdziwe talenty drzemiące w pracownikach naszych salonów.

W tym roku zachęcamy dealerów Harley-Davidson do nadania własnego stylu modelom Iron 883, Forty-Eight lub Roadster w sposób, który w pełni odda ich wszechstronność i indywidualizm.

Wszyscy technicy w naszych salonach są niekwestionowanymi "Królami Custom" i ekspertami w dziedzinie customizacji motocykli. Harley-Davidson ma bogate dziedzictwo na tym polu i jest liderem sceny custom wraz ze swoimi motocyklami łączącymi styl, funkcjonalność i dostępność. Dysponując solidną siecią ekspertów od customizacji i dostępem do ponad 10 000 oryginalnych części i akcesoriów, z niecierpliwością czekamy na niezwykłe zgłoszenia konkursowe.”

Więcej o konkursie „Bitwa Królów” na: www.h-d.com/customkings