W styczniu Rafał Sonik już po raz dziewiąty będzie przemierzał bezdroża Ameryki Południowej, kolejny raz wioząc na kasku serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dokładnie jeden dzień po zakończeniu zmagań w stolicy Argentyny, w Polsce odbędzie się 25. finał tej słynnej na cały świat akcji charytatywnej. Z tej okazji, mistrz z Krakowa, postanowił przekazać na licytację swój quad z 2009 roku, na którym rozpoczął walkę o statuetkę Beduina..

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ze mną zawsze podczas Dakaru, ale również w rajdach Pucharu Świata. Wiozę ją na kasku i wspieram całym sercem na odległość. Organizujemy zbiórki pieniędzy na biwaku i przekazujemy na licytacje różne sportowe pamiątki. Tym razem chciałem, by było to coś wyjątkowego. Wybrałem quad, który zapoczątkował moją drogę na szczyt w najtrudniejszym rajdzie świata. Dlatego jest zupełnie wyjątkowy – mówił Sonik.

Quad to Yamaha Raptor 700, gruntownie przebudowany przez zespół serwisowy mistrza z Krakowa. Ma wzmocnioną ramę, zamontowany panel nawigacyjny, założone dodatkowe zbiorniki na paliwo oraz wymienioną całą elektrykę. Poza seryjnym silnikiem ulepszeniom poddano niemal każdy element. Dzięki temu quad osiągał prędkość do nawet 150 km/h.

Raptor z 2009 roku został wystawiony na aukcji internetowej, która potrwa do 17 stycznia. Można ją znaleźć pod linkiem: http://aukcje.wosp.org.pl/dakarowy-quad-rafala-sonika-yamaha-raptor-700-i3865899

Pieniądze zebrane podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przekazane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.