Hasło konferencji brzmiało: “The More than Red: Black, Wild and Pop” i nawiązywało do tradycyjnego koloru motocykli Ducati – czerwieni. Paleta barw została rozszerzona już wcześniej – teraz chodzi o rozszerzenie palety emocji, jakie maja budzić motocykle z Borgo Panigale. Czerń ma się kojarzyć z mrocznym, potężnym cruiserem XDiavel, dzikość przygody – z Multistradą 1200 Enduro, a radosny pop (podobnie jak muzyka pop) z nowym mniejszym Scramblerem Sixty2.

Ducati XDiavel
Ducati XDiavel

XDiavel to mocne wejście Ducati w segment cruiserów. Ten motocykl ma łączyć przyjemność z niespiesznej jazdy, wygodnej pozycji kierowcy i dalekich podróży z niepodrabialnym, śmiałym włoskim stylem projektowania i wyrafinowanymi technologiami najnowszej generacji.

Nowy dwucylindrowy 156-konny silnik Ducati Testastretta DVT 1.262 osiąga maksymalny moment obrotowy (13,1 kgm) przy 5000 obr./min. To jest to, co miłośnicy cruiserów lubią najbardziej. XDiavela wyposażono w najnowocześniejsze układy elektroniczne, m.in. system kontroli trakcji Ducati i najnowszy ABS Boscha z kontrolą pokonywania zakrętów.

Ducati Multistrada 1200 Enduro
Ducati Multistrada 1200 Enduro

Z kolei nowa Multistrada 1200 Enduro to duży motocykl z segmentu adventure, jak głosi komunikat prasowy – maxi enduro. Poza asfaltem ma czuć się jak w domu. Wyposażono go w elektronicznie sterowane półaktywne zawieszenie Sachs zarówno z przodu, jak i z tyłu. O wygodę i bezpieczeństwo jazdy dbają też inne systemy, m.in. kontroli trakcji, ABS z kontrola pokonywania zakrętów, a nawet system ułatwiający ruszanie pod górę. Dzięki 30-litrowym zbiornikowi Multistrada 1200 Enduro powinna przejechać ok. 450 km na jednym tankowaniu.

Do krainy radości ma nas zawieźć nowy Scrambler Sixty2. Jego nazwa pochodzi od roku 1962, w którym pojawił się pierwszy Scrambler marki Ducati. Nowy Scrambler będzie niedrogi, łatwy w obsłudze i ekonomiczny w eksploatacji, a jednocześnie jest to Ducati ze swoim niepowtarzalnym wdziękiem. Silnik o pojemności 399 ccm, szeroka kierownica i długa kanapa mają zapewnić komfortową jazdę pełną wrażeń, a ABS w standardzie ułatwi bezpieczną jazdę.

Oprócz tych trzech modeli Ducati proponuje na 2016 rok rozszerzenie gamy Scramblerów o wersję Pro Flat Track, nowe Hypermotard 939, Hypermotard 939 SP i Hyperstradę 939, Panigale 959, Multistradę 1200 Pikes Peak.