Opcjonalne systemy kontroli trakcji i sterowania silnikiem to nie jest łatwy temat, dlatego tylko kilku producentów podjęło się ich stworzenia. Jedną z nich jest amerykański Bazzaz, który dzięki polskiemu dystrybutorowi, firmie GRANDys duo jest już dostępny w Polsce.

LEPSZE OSIĄGI

Pierwszym i najbardziej popularnym urządzeniem jest Z-Fi. W ogólnym zarysie poprawia ono odczuwalne osiągi, zwiększa moc, moment obrotowy i poprawia reakcję na manetkę gazu. Cały sekret tkwi w odpowiednim sygnale do układów zasilania motocykla. Istotny jest skład mieszanki paliwowo-powietrznej, która dzięki Z-Fi dostarczana jest w lepszej proporcji.

SZYBKA ZMIANA BIEGÓW

Drugim urządzeniem jest QS4. Tak zwany quicksfifter to świetne udogodnienie na torze, ale nawet na ulicy daje nam posmakować zupełnie innych odczuć z jazdy. Kiedy dotykamy dźwigni zmiany biegów, QS4 odcina na milisekundy zapłon, dzięki czemu zmiana przełożenia trwa krócej niż mrugnięcie okiem.

WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO

Z-Fi TC łączy w sobie wszelkie zalety zwykłego Z-Fi, dodając do tego wszystkie korzyści z posiadania kontroli trakcji. Najnowsze supersportowe motocykle jak Ducati Panigale czy BMW S1000RR posiadają opcję kontroli trakcji i z miejsca podbiły czołowe lokaty na torach. Jeśli chcecie mieć lepszą kontrolę nad poślizgiem tylnego koła również w innych motocyklach, system Bazzaza mając wpływ na elektronikę motocykla, sprawdzając obroty zapobiega niechcianym uślizgom tylnego koła. Większe bezpieczeństwo i lepsze czasy na torze w jednym opakowaniu.

POSŁUCHAJCIE EKSPERTA I SPRAWDŹCIE SAMI

Czemu nie rozpisaliśmy się o Bazzazie dłużej? Bo postanowiliśmy zapytać o szczegóły u samego źródła, czyli speca od elektroniki prosto z Kalifornii. Posłuchajcie co Josef Buxton ma do powiedzenia o produktach Bazzaz.