Założyciele firmy nie wmontowali silnika do ramy, by zbudować motocykl. Zrobili to, aby móc jechać dalej i szybciej, szukając kolejnych przygód. Zrobili to w imię wolności. Wszystko, co Harley-Davidson uczynił od tamtego czasu wynikało z tego samego powodu. To nieokiełznane uczucie od pokoleń łączy właścicieli motocykli Harley-Davidson na całym świecie. Dlatego motocykle Harley-Davidson to zawsze dużo więcej niż tylko środek transportu. Pozwalają wyrazić samego siebie. Nie są kompromisem zadowalającym wszystkich. Czyż nie takie są oczekiwania? W 115. rocznicę, Harley-Davidson daje jeszcze więcej możliwości wyzwolenia siebie, niż kiedykolwiek przedtem. Od topowych modeli motocykli turystycznych przemierzających kontynenty po surowe maszyny mknące miejskimi kanionami. Poznaj także dziewięć nowych modeli Softail, które zmieniają wygląd i jazdę motocyklami custom. Wszystkie zbudowane po to, aby każdy motocyklista mógł znaleźć coś dla siebie.

Foto: Harley-Davidson Central Eastern Europe s.r.o.

Witamy w kolejnej rewolucji custom

Tak naprawdę nikt nie wie, kiedy po raz pierwszy spersonalizowano motocykl. Prawdopodobnie było to niedługo po tym, jak pierwszy Harley® opuścił drewnianą szopę. Po drugiej wojnie światowej żołnierze wracający do domów zaczęli zakładać kluby motocyklowe. Przerabiali swoje maszyny, aby były lżejsze i szybsze, co w latach 40. i 50. zapoczątkowało erę motocykli bobber. Utorowało to drogę do powstania pod koniec lat 60. i na początku 70. chopperów oraz zapoczątkowało rewolucję w fabrycznym personalizowaniu motocykli. Pionierem tych zmian był Willie G. Davidson, który w 1971 roku do ramy Touring (linia modeli turystycznych) zamontował przód od motocykla Sportster, tworząc model FX Super Glide.

Foto: Harley-Davidson Central Eastern Europe s.r.o.

Dał tym samym początek nowej platformie - motocykli custom budowanych fabrycznie i dających możliwość ostrej jazdy. Na przestrzeni lat motocykle ewoluowały z tradycyjnego stylu custom motocykli FXR. Następnie powstały motocykle Softail ze stylizowanym na oryginalny, charakterystyczny dla lat 40. sztywny tył typu hardtail, które jednak prowadziły się płynnie dzięki ukrytemu zawieszeniu, i które wyznaczyły nowy standard stylu custom. Są to maszyny dla tych, którzy ponad wszystko cenią wolność, indywidualność i własny styl. Harley-Davidson wiódł prym w fabrycznym personalizowaniu motocykli przez prawie pięć dekad. W tym roku z dumą ogłosił kolejną rewolucję w produkcji motocykli custom: dziewięć całkowicie nowych modeli Softail, które łączą osiągi linii Dyna i niezrównany styl linii Softail. Jest to moment, w którym autentyczne dziedzictwo i duch custom spotykają się z nowoczesnymi kształtami i technologią. Teraz więcej motocyklistów znajdzie coś dla siebie.

Foto: Harley-Davidson Central Eastern Europe s.r.o.

Softail - co nowego dla klienta?

Żadna firma na świecie nie wyprodukowała tylu kultowych motocykli custom co Harley-Davidson. Mogli na tym poprzestać ale poszli jeszcze dalej, ponieważ budowanie motocykli custom mają we krwi. W linii modelowej na rok 2018 zaprezentowano skonstruowaną całkowicie od nowa ramę Softail, ujarzmiającą pulsującą moc nowych silników Milwaukee-Eight® 107 i 114 (1745 cm3 i 1868 cm3) z dwoma wałkami wyrównoważającymi, zaprojektowanych wyłącznie do modeli Softail. Jest sztywniejsza i znacznie lżejsza od swojej poprzedniczki, co znacząco wpływa na jakość jazdy.

Jeszcze nigdy motocykle Softail nie były tak zwinne i tak łatwe w prowadzeniu. Wszystko dzięki zastosowaniu całkowicie nowego zawieszenia przedniego i całkowicie nowego, łatwego w regulacji zawieszenia tylnego z pojedynczym amortyzatorem typu monoshock. Nowe motocykle Softail charakteryzują się większym przechyłem bocznym, lepiej składają się w zakrętach, lepiej przyśpieszają i są bardziej zrywne, a ponadto łatwiej podnoszą się z podnóżka. Pozostał natomiast rasowy wygląd. Nastała nowa generacja motocykli custom.

Przekonaj się o tym osobiście

Jazda motocyklem Harley-Davidson Softail z rocznika 2018 dostarcza zupełnie nowych wrażeń. Skorzystaj z bezpłatnej jazdy próbnej a przekonasz się, że masz do czynienia z najmocniejszym, najzwinniejszym i najlepiej reagującym motocyklem cruiser z silnikiem Big Twin. Na własnej skórze doświadcz przyjemności z jazdy i odnajdź poczucie wolności. Zarezerwuj jazdę próbną: https://testrides.harley-davidson.com/pl_PL

Foto: Harley-Davidson Central Eastern Europe s.r.o.

Turystyka - wszystko w zasięgu ręki

Świat staje przed Tobą otworem, kiedy wsiadasz na motocykl turystyczny Harley-Davidson. W menu są zarówno ulice miast, wiejskie drogi jak i autostrady, które ciągną się przez całe kontynenty. A wraz z nimi wszystkie trasy, knajpy, przydrożne atrakcje czy wspaniałe widoki, które można zobaczyć, połykając kolejne kilometry. Żaden kontynent nie jest zbyt szeroki, żadne pasmo górskie zbyt wysokie, żadna droga zbyt kręta, a żadna podróż zbyt ambitna dla mocy, wygody i zwinności najnowszych motocykli H-D z rodziny Touring. Masz też wygląd, który sprawia, że motocykle Harley-Davidson zostawiają daleko z tyłu wszystkie inne maszyny na drodze. Zrozumiesz to, kiedy po raz pierwszy nieznajomy podejdzie i zapyta Cię o motocykl, albo kiedy mijając kierowcę ciężarówki ten skinie głową przez okno.

Dark Custom - to nie klub, ale to jest coś, do czego można dołączyć

Miejsca, do których można pojechać. Przyjaciele, z którymi można spędzać czas. Motocykl, który wygląda jeszcze lepiej, kiedy jest zakurzony po jeździe. I trochę dzikiej mocy, aby pędzić ulicami lub na autostradzie. Poznaj świat Dark Custom. Ludzie uwielbiający zabawę. Minimalistyczne, mroczne motocykle. Potężny moment obrotowy i dźwięk silnika Harley-Davidson V-Twin w Twojej dłoni. W cenie, którą spokojnie zaakceptujesz. Nie potrzeba wiele, aby poczuć, że masz wszystko czego Ci trzeba.

Nie czekaj na kiedyś - nowy Harley już od 30 990 pln*

Zobacz więcej na www.harley-davidson.pl

* Cena modelu Harley-Davidson Street® 750 w kolorze Vivid Black obliczona wg. średniego kursu NBP dla waluty euro z dnia 18.05.2017.

© Harley-Davidson, H-D, Harley, Softail, Dyna, Sportster, Super Glide są znakami towarowymi firmy H-D U.S.A., LLC