Charakterystyka

Ixon Cooler to lekka i przewiewna kurtka dedykowana na upalne dni. Jest dostępna w rozmiarach S-2XL oraz trzech wersjach kolorystycznych; czarna, czarna z białymi dodatkami oraz beżowa. Sprawia wrażenie solidnej i dobrze wykonanej, a o precyzyjne dopasowanie dbają guziki na rękawach oraz w pasie. Jakość wykonania połączeń oraz przeszyć jest na wysokim poziomie. Kurtka wygląda ładnie, dynamicznie, a w wersji beżowej będzie pasowała także do motocykli o oldschoolowym wyglądzie.

Bezpieczeństwo

Prezentowana kurtka została wykonana z Noxitexu - materiału solidnego i odpornego na uszkodzenia, oraz paneli Meshowych. O bezpieczeństwo dbają certyfikowane protektory CE na łokciach i barkach, które wykonano z pianki z "pamięcią" co oznacza, że po założeniu idealnie dopasowują się do kształtu ciała, a w momencie uderzenia twardnieją, zapewniając maksymalną ochronę. Opcjonalnie Ixona Cooler można wyposażyć w akcesoryjny ochraniacz pleców.

Jakość wykończenia i wykonania na wysokim poziomie
Jakość wykończenia i wykonania na wysokim poziomie

Komfort termiczny

Opisywany produkt posiada panele z Meshu, co oznacza, że idealnie sprawdzi się w czasie użytkowania w upalne dni. Za ich sprawą wentylacja jest bardzo wydajna a przewiewność odczuwalna już przy niewielkich prędkościach. Panele Meshowe wszyto w okolicach brzucha, klatki piersiowej i rękawów. Kurtki nie wyposażono w membranę ani ocieplacz, dlatego jej użytkowanie ma sens tylko w wysokich temperaturach.

Detale

Ixon Cooler sprawia wrażenie bardzo przyjemnej w użytkowaniu na codzień. Wykończenie kołnierza przyjemnym w odtyku i miękkim neoprenem zadba o nasz komfort a co ważne, w trasie nie powoduje otarć szyi.

Producent przewidział specjalne zatrzaski do spięcia kurtki ze spodniami - w ofercie producenta można znaleźć spodnie o tej samej nazwie.

Cargo

Kurtka, chociaż przewidziana do codziennej eksploatacji ma całkiem niezłą dzielność cargo. Do dyspozycji mamy dwie kieszenie zewnętrzne, zamykane zamkiem błskawicznym, oraz trzy wewnętrzne. Brak informacji o ich wodoodporności.

Naszym zdaniem

Prezentowana kurtka jest solidnie wykonana, ładna, ma sporą dzielność cargo oraz niezłe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę cenę (478 zł) wydaje się bezkonkurencyjna w swojej klasie.

Wyłącznym imprterem i dystrybutorem marki Ixon jest firma Inter Motors a ofertę modelu Cooler znajdziecie tutaj: https://intermotors.pl/kurtki-tekstylne/6596-kurtka-tekstylna-ixon-cooler-kolor-bezowy-D858C6.html

Ixon Cooler
Ixon Cooler