- Już teraz te maszyny są bardzo ładne, designerskie, jednak mimo to dojdzie do totalnej destrukcji. Chcemy je ciąć, łamać, bo to niesamowicie pociąga wyobraźnię – powiedział Jurek Owsiak o Junakach M12 i M11 Cafe w rozmowie z Aleksandrem Ostrowskim w programie Motoślad.

Junak M11 Cafe
Junak M11 Cafe

Oba customowe Junaki M12 i M11 Cafe będą ze sobą konkurowały podczas zbliżającego się Przystanku Woodstock. Głosami publiczności zostanie wybrany najciekawszy.

Oba motocykle zostaną przekazane na rzecz najbliższego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy zostaną zlicytowane, a cały dochód przekazany na konto fundacji Jurka Owsiaka.

Junak M12
Junak M12

- To wielkie wyróżnienie dla marki Junak – mówi Mikołaj Sibora, prezes firmy Almot. - Ogromnie się cieszę, że oba motocykle będą mogły zawitać w odmienionej formie na Przystanku Woodstock. Jestem bardzo ciekaw efektu pracy zaangażowanych warsztatów Jednak najistotniejsza dla mnie jest licytacja motocykli podczas najbliższego finału WOŚP.

Zgodnie z decyzją Jurka Owsiaka każdy z motocykli trafi na rok do osoby lub firmy, która wylicytuje najwyższą kwotę. Po tym okresie Junaki powrócą do stajni WOŚP, by wziąć udział w kolejnym finale i być powodem do dumy dla następnego zwycięzcy licytacji.

- Zależy mi na tym - mówi Mikołaj Sibora - aby te dwie maszyny mogły nie tylko dawać mnóstwo przyjemności z jazdy, ale także wspierać potrzebujących.

Jak wynika z wypowiedzi prezesa, Almot rozważa również możliwość wprowadzenia do produkcji customowych motocykli Junak sygnowanych sercem WOŚP, których zakup będzie wspierać konto Fundacji.

Zobaczcie rozmowę Aleksandra Ostrowskiego z Jurkiem Owsiakiem o Junakach.