Nie da się ukryć, że największą gwiazdą tej rundy będzie Taddy Błażusiak, który w listopadzie po raz piąty został mistrzem Stanów Zjednoczonych w EnduroCross. W Liverpoolu Błażusiak zdominował pierwszą rundę Mistrzostw Świata SuperEnduro. Pomimo, że na pierwsze miejsce ostrzyli sobie pazury David Knight, Jonny Walker, Danny McCanney i Tom Sagar, to właśnie Błażusiak zwyciężył wszystkie wyścigi w Echo Arena. Dzięki temu polski zawodnik ma na koncie 63 punkty i daje mu to 18 punktów przewagi nad Davidem Knightem. Trzeci w generalce jest Daniel Gibert - Gatell, który ma 41 punktów. Jonny Walker zajmuje dopiero szóste miejsce, Daniel McCanney - dziewiąte, a Tom Sagar - trzynaste.

David Knight zapowiadał przed rozpoczęciem sezonu, że jest w stanie powalczyć o zwycięstwo z Błażusiakiem. Co prawda runda w Łodzi będzie dopiero drugą w tegorocznym cyklu Mistrzostw Świata SuperEnduro, ale brytysjkiego zawodnika czeka sporo pracy aby pozbawić Błażusiaka pierwszego miejsca. SuperEnduro gości w łódzkiej Atlas Arena od 2011 roku i od tego czasu Błażusiak jest niepokonany na swoim terytorium, ale w wypowiedzi prasowej zawodnik przyznał, że za każdym razem jest jednocześnie podekscytowany i stremowany kiedy ma wystąpić przed własną publicznością. My oczywiście liczymy na powtórkę sukcesów z poprzednich lat.

Oprócz klasy Prestige, która pojedzie trzy wyścigi, zobaczymy również klasy Junior i Women. Klasa Junior wystartuje dwa razy, a klasa Women - raz. W juniorach prowadzi Jamie McCanney, który w pierwszym wyścigu w Liverpoolu dotarł na drugim miejscu, ale drugi wyścig już zwyciężył. Wśród kobiet na czele stawki znajduje się Laia Sanz, na którą stawiano jeszcze przed pierwszą rundą.

Oczywiście Taddy Błażusiak nie jest jedynym reprezentantem Polski, który pojawi się w Atlas Arena. W klasie Prestige pojawią się również Tomasz Zych, Adam Zych, Michał Włodarczyk i Paweł Wizgier. W Juniorach zobaczymy Rafała Bracika, który w 2010 roku pojechał swój pierwszy pełny sezon w Mistrzostwach Świata. Będzie również Paweł Szymkowski, który ma na koncie dwa tytuły Mistrza Polski Enduro, tytuł Vice Mistrza Europy Enduro, a także Puchar Świata SuperEnduro. To jeszcze nie koniec listy Polaków, ponieważ w Juniorach pojadą także Grzegorz Kargul, Adrian Andrzejak, Maciej Zaniewicz, Jakub Kucharski, Wojciech Kozłowski i Jakub Haftek. Na liście pań znalazły się Natalia Śniada, Anna Wygachiewicz i Ewelina Szkudlarek.

Co zobaczymy:

- polskiego mistrza, Tadeusza Błażusiaka,

- bieg kibica,

- wyścig kosiarkami,

- wyścig oldtimerów,

- 10 kobiet, 22 juniorów i 26 seniorów,

- odcinek wodny,

- 600 ton specjalnie przygotowanej ziemi

- wielu zawodników z USA i GB

Harmonogram drugiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w Atlas Arena:

14:00 - sesja autografów

15:00 - otwarcie imprezy, Super Pole

15:10 - prezentacja zawodników

15:35 - I finał Junior

15:45 - I finał Prestige

15:55 - wyścig klasy Women

16:05 - rozdanie nagród w klasie Women

16:25 - wyścig grup B i C

16:45 - II finał Prestige

16:53 - II finał Junior

17:05 - rozdanie nagród klasy Junior

17:50 - III finał Prestige

18:00 - rozdanie nagród w klasie Prestige