Ducati tradycyjnie przywiozło ze sobą stale rozrastającą się rodzinę Scramblerów. Oprócz tego na stoisku swoje muskuły pręży X-Diavel. Swoją premierę ma Ducati Hypermotard 939, którego Szymon Dziawer miał już okazję przetestować. Spotkacie również „starych znajomych” - czyli rodzinę Monster i Multistrada oraz Panigale.

Vespa na Motor Show 2016
Vespa na Motor Show 2016

Włochy są również reprezentowane przez markę Vespa, która od lat pomaga pokonywać miejską dżunglę w dobrym stylu. Nie mogło także zabraknąć motocykli MV Agusta.

Indian Scout na Motor Show 2016
Indian Scout na Motor Show 2016

Swoją reprezentację w postaci motocykli Indian i Victory mają również Stany Zjednoczone. Skoro już jesteśmy przy cruiserach, to warto też odwiedzić pawilon, w którym zobaczycie motocykle przygotowane na kolejną edycję Custom Festival.

Yamaha MT-10 na Motor Show 2016
Yamaha MT-10 na Motor Show 2016

Japonia to przede wszystkim mroczna strona kraju kwitnącej wiśni - czyli Yamaha i premiera szatańskiej MT-10. Oczywiście fani klasycznych kształtów również znajdą coś dla siebie. W pawilonie samochodowym natkniecie się na Hondę Africa Twin. Suzuki z kolei obiecało przywieźć koncepcyjną wersję nowego GSX-R1000, którą mieliśmy okazję podziwiać w Mediolanie.

Motor Show 2016 to oczywiście również akcesoria. Będziecie mogli zapoznać się m.in. z produktami marki TRW, która specjalizuje się w częściach zamiennych i elementach do kustomizacji motocykli. Są również kaski Shark i odzież takich producentów jak Ixon, Alpinestars czy Modeka.

Nie jesteśmy w stanie i nie zamierzamy wymieniać wszystkiego, ponieważ z zapowiedzi zrobiłaby się relacja, na która jeszcze przyjdzie czas po weekendzie. Pozostaje nam tylko zaprosić Was na targi Motor Show 2016 do Poznania.

Koniecznie odwiedźcie też stoisko MOTOGEN.PL w pawilonie 6A. Mamy Ducati Panigale, legendarne krówki i konkurs, w którym możecie wygrać kask Nolan N104. To chyba wystarczająca zachęta.

W ten weekend wszystkie drogi prowadzą do Poznania! Parking dla motocyklistów na terenie targów jest darmowy.